Witaj na Ratowniczy.net – wprowadzenie dla nowych czytelników

8 stycznia 2013, Inne, 2 komentarze

Jeśli pierwszy raz odwiedzasz bloga Ratowniczy.net to zapraszam Cię do lektury garści przydatnych informacji, które specjalnie dla Ciebie przygotowałem poniżej.

Na wstępie wypada się przedstawić :-). Nazywam się Grzegorz Nowak, jestem twórcą i redaktorem bloga Ratowniczy.net. Jestem również ratownikiem medycznym, zawodowo zajmuję się organizacją i prowadzeniem szkoleń z zakresu pierwszej pomocy (prowadzę firmę Stay & Play), pracuję również w pogotowiu ratunkowym.

Z Polską Misją Medyczną w KeniiRatowniczy.net jest blogiem obecnym w sieci od końca 2007 roku, skierowanym do wszystkich osób zainteresowanych zawodowo (i nie tylko!) ratownictwem. Wśród stałych czytelników znajdują się nie tylko ratownicy medyczni, ale również lekarze, pielęgniarki, przedstawiciele innych zawodów medycznych oraz studenci kierunków medycznych.

Artykuły warte uwagi

Artykuły publikowane na blogu Ratowniczy.net mogą być przydatnym źródłem informacji dla praktykujących medyków jak i osób, które dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z ratownictwem.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem kierunku studiów, dowiedz się czy warto zostać ratownikiem medycznym, czy myślenie o ratownictwie to dobry pomysł oraz zobacz gdzie w Polsce funkcjonują szkoły ratownictwa medycznego (szkoły policealne oraz uczelnie).

Jako ratownikowi medycznemu polecić Ci mogę kilka artykułów, przedstawiających ważne kwestie w naszym zawodzie. Jeśli jeszcze nie rozpocząłeś pracy zawodowej zainteresują Cię możliwości pracy dla ratowników medycznych oraz artykuł mówiący o tym, jak przeżyć pierwszy dyżur w pogotowiu.
Istotną sprawą we wszystkich zawodach medycznych jest ciągłe dokształcanie, o którym pisałem w temacie doskonalenie zawodowe ratowników medycznych. W ramach samokształcenia już teraz możesz poznać nowe Wytyczne Resuscytacji 2010. Pamiętaj, że bezpieczeństwo w pracy zapewnia ratownikowi również specjalistyczny ubiór – w temacie odzież dla ratownictwa przygotowałem zestawienie producentów odzieży ratowniczej, a pod artykułem możesz znaleźć opinie Czytelników Ratowniczy.net.

Bądź na bieżąco!

Dla Czytelników Ratowniczy.net przygotowałem kilka opcji, ułatwiających pozostawanie na bieżąco z publikowanymi przeze mnie artykułami.

Formą chętnie wykorzystywaną jest subskrypcja kanału RSS (dowiedz się, czym jest RSS) oraz mailowy newsletter, do którego możesz się zapisać podając swój adres w pasku bocznym strony.

Możesz skorzystać również z dostępnych kanałów social media, przede wszystkim z „polubienia” strony Ratowniczy.net na Facebook. Dostępny jest również Twitter, na niego jednak wrzucam jedynie informacje o nowych wpisach (na FB pojawia się również prasówka i inne fajne rzeczy:).

W razie jakichkolwiek pytań lub propozycji zapraszam Cię do kontaktu, adres e-mail i i numer telefonu znajdziesz w zakładce „O mnie„.

Wpis pierwotnie opublikowany dnia 26 stycznia 2011, odświeżony 8 stycznia 2013.Wyświetlenia: 2 103

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: