O mnie

Cześć! Mam na imię Grzesiek i jestem autorem bloga Ratowniczy.net.

Przez 10 lat pracowałem w Polsce jako ratownik medyczny, by pod koniec 2016 roku spróbować w swoim życiu czegoś nowego. Przed wyjazdem poza granice kraju doświadczenie zawodowe zdobyłem przede wszystkim w zespołach ratownictwa medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Przez ten czas spróbowałem także pracy w oddziale szpitalnym, w prywatnych placówkach medycznych a także przez ponad rok byłem dyspozytorem medycznym.

Od roku 2016 miałem przyjemność realizować się zawodowo jako paramedyk w dwóch krajach poza Polską, wykonując obowiązki ratownika medycznego m.in. w bazie sił koalicyjnych NATO w Afganistanie.

Poza pracą zawodową jako medyk, od momentu odebrania dyplomu zawodowego angażuję się w przeróżne inicjatywy medyczno-ratownicze. W 2012 roku pełniłem funkcję koordynatora medycznego strefy kibica EURO 2012 w Krakowie. W tym samym roku jako wolontariusz Polskiej Misji Medycznej brałem udział w projekcie edukacyjnym w Kenii. W latach 2014-2016 współpracowałem z Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego i Przedsiębiorczości przy tworzeniu polskiej wersji aplikacji VOCAL-Medical, która umożliwia pracownikom medycznym porozumienie się z pacjentem obcojęzycznym.

Po drodze przez te wszystkie lata przeprowadziłem niezliczoną liczbę szkoleń i wykładów z zakresu pierwszej pomocy i ratownictwa. Wielokrotnie obejmowałem patronatem medialnym konferencje ratownicze i mistrzostwa w ratownictwie, a w 2016 roku trzykrotnie w zawodach ratowniczych wystartowałem. I choć wygrać nam się nie udało, to po wielu latach pracy zdobyłem nowe, niesamowite doświadczenia.

Jestem pomysłodawcą i współorganizatorem spotkań Ratownictwo Po Godzinach. RPG to projekt non-profit, w ramach którego od 2013 roku (z przerwą podczas pandemii) wraz z grupą wyjątkowych Medyków organizujemy spotkania dla przedstawicieli branży ratowniczej w wielu miastach Polski. Ratownictwo Po Godzinach to unikalna (na skalę nie tylko naszego kraju) inicjatywa, która cyklicznie edukuje i integruje zarazem całe środowisko ratownicze.

Prywatnie. Ubóstwiam się rozwijać, spoglądać nieśmiało przed siebie, poznawać nowe smaki życia. Jestem początkującym podróżnikiem-amatorem, który uwielbia podróżować bez dokładnego planu. Choć nie zwalniałem się nigdy z lekcji WF-u, dopiero „na starość” zakochałem się w sporcie. Biegam, na ile nogi mi pozwalają, jeżdżę na rowerze i rolkach, zatapiam się w górskich szlakach Polski, Afryki a w przyszłości, jestem przekonany, i innych lądów.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować rzuć okiem na mojego Facebooka lub LinkedIna, albo po prostu napisz tradycyjnego maila:

Napisz do mnie!

Ratowniczy.net

Blog Ratowniczy.net założyłem w listopadzie 2007 roku. Początkowo funkcjonował pod inną nazwą, którą dosyć szybko, wraz z rosnącą popularnością bloga, zmieniłem na obecną. We wstępnym planie zakładałem publikację wpisów skierowanych głównie do Czytelników niezwiązanych z branżą ratowniczą. Po niedługim czasie okazało się jednak, że odczuwam coraz większą potrzebę dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi ratownikami, zwłaszcza początkującymi w naszej branży.

Treści zawarte na blogu są wyrazem tylko i wyłącznie moich osobistych opinii. Nie są i nigdy nie były oficjalnym stanowiskiem firm lub instytucji, dla których miałem lub mam przyjemność pracować. Tworząc artykuły dokładam wszelkich starań, by informacje w nich zawarte były aktualne, bazujące na najnowszych rekomendacjach środowisk medycznych. Niemniej jednak opiekując się pacjentem to Ty, drogi Czytelniku, bierzesz pełną odpowiedzialność za jego zdrowie i życie.

Poniżej umieściłem listę artykułów, które w mojej ocenie są wartymi uwagi. Miłej lektury! :-)

POCZĄTKI W RATOWNICTWIE

PRAKTYKA RATOWNICZA

WAŻNE DLA MNIE TEKSTY

WYWIADY

PIERWSZA POMOC

Chcesz być zawsze na bieżąco z Ratowniczym i nie przegapić żadnego artykułu? Wpisz poniżej swój adres e-mail i imię a informacje o nowościach będę Ci wysyłał bezpośrednio na skrzynkę pocztową.

Ratowniczy NEWSLETTER

Zapisz się by otrzymywać informacje o nowych wpisach a od czasu do czasu ważnych ratowniczych sprawach.