Ratowniczy przegląd tygodnia #9

11 stycznia 2010, Wydarzenia, Komentarze (0)

Kolejny tydzień za nami, tak więc zapraszam Was na ratowniczy przegląd wiadomości. Zauważyłem ostatnio, że niestety w publikowanych skrótach wiadomości przeważają raczej niedobre informacje, mało pozytywne, nieraz niezrozumiałe. Ostatni tydzień przyniósł kolejne wypadki karetek (o jednym z nich poniżej) oraz nieprzyjemny incydent pijanej lekarki pogotowia. Dobrze chociaż, że do niektórych stacji pogotowia trafiają nowe karetki i system ratownictwa choć trochę zmienia się in plus. Na końcu przeglądu publikuję link do wiadomości o sytuacji dziwnej i jak na ten moment niewyjaśnionej…Zapraszam!

Pogotowie dostało nowoczesny ambulans
Stacja Pogotowia Ratunkowego w Zawierciu otrzymała nowy ambulans. Volkswagen Crafter rozpoczął już pracę jako karetka podstawowa. Pojazd został zakupiony za 409 tys. zł, z czego 85 % sfinansowane zostało z funduszy europejskich.

Kolejna rozbita karetka. Tym razem z pacjentem w środku
Do wypadku doszło na rondzie Jazdy Polskiej w Warszawie. Okoliczności wypadku muszą zostać zbadane przez policję, gdyż zarówno kierowca karetki jak i kierowca samochodu osobowego twierdzą, że mieli zielone światło. W zdarzeniu na szczęście, pomimo przewożenia pacjenta, nikt poszkodowany nie został.

Pogotowie alkoholowe
Kolejna nieprzyjemna sytuacja związana z pijanym pracownikiem karetki pogotowia. Karetka specjalistyczna została wezwana do Podsarnia (woj. małopolskie) przez zespół podstawowy w celu stwierdzenia zgonu pacjenta. Na miejscu jeden z domowników wyczuł od lekarki woń alkoholu. Okazało się, że miała w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu. Kobieta straciła już pracę w nowotarskim szpitalu, a sprawą zajmuje się prokuratura.

To skandal! Gorzowianin dostał ze szpitala rachunki za przejazd karetką
91-letni mieszkaniec Gorzowa kilka miesięcy temu został potrącony przez samochód. Kilkukrotnie był przewożony karetką pomiędzy szpitalami i finalnie do domu. Jakiś czas później otrzymał rachunki za transport karetką.

Wynajął karetkę i jeździł na fikcyjne zgłoszenia
Tego nawet nie będę streszczał…Sami przeczytajcie powyższy artykuł.Wyświetlenia: 773

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: