Odzież dla ratownictwa

10 stycznia 2009, Polecane oraz Ratownictwo, 194 komentarze

odzież ratowniczaTemat odzieży dedykowanej pracownikom zespołów wyjazdowych dosyć często przewija się na znanym wszystkim największym forum ratowniczym. Dostaję także czasami pytania od ratowników i nie tylko, o to jakie są firmy produkujące odzież dla ratownictwa, które produkują dobre ubrania, które bym polecał. Jako, że nie mam zbyt dużego porównania (korzystam z ubrań dwóch firm), nie powiem nikomu który z producentów jest najlepszy. Przybliżę Wam za to polskie firmy szyjące ubrania dla ratowników. W tym celu stworzyłem poniższą listę, do przejrzenia której zapraszam :-).

akatexNa początku należy przedstawić firmę Akatex, z racji jej chyba najdłuższego istnienia na polskim rynku. Akatex powstał na początku lat 90. XX wieku, w marcu tego roku będzie obchodził 18-lecie istnienia. Firma działa od momentu powstania w Bielsko-Białej. Ubrania Akatexu podzielone są na dwie kategorie: „Luksus” i „Klasyk”. Oprócz standardowej odzieży w Akatexie można nabyć buty i skarpety, czapki, rękawiczki, szaliki.
Zamówienia można składać poprzez sklep internetowy.

nitzscheNITZSCHE jest spółką wywodzącą się z niemieckiej firmy NITZSCHE GmbH. Produkuje ona odzież ratowniczą od roku 1976, natomiast na polskim rynku działa 11. rok. NITZSCHE oferuje duży wybór spodni, polarów i kurtek, a także koszulki, kamizelki, buty ochronne i dodatki zimowe.
Siedziba firmy znajduje się w Ćwiklicach w województwie Śląskim, niedaleko Pszczyny.
Zamówienia można składać drogą telefoniczną i mailową, bądź też skorzystać z butiku w siedzibie firmy.

geminiFirma GEMINI produkuje odzież dla ratownictwa medycznego od około 8 lat. W trakcie swojej działalności wykonywała zlecenia nie tylko dla Pogotowia Ratunkowego, ale także dla Policji i Straży Granicznej.
W ofercie firmy GEMINI oprócz standardowej odzieży ratowniczej znajdują emblematy haftowane, okulary ochronne, oraz, ku uciesze niektórych, bielizna z logo ratownictwa medycznego:)
Siedziba GEMINI znajduje się w Limanowej.

paramedykParamedyk jest internetowym sklepem, którego oferta skierowana jest do osób związanych z ratownictwem medycznym. Wśród dość szerokiego asortymentu można w nim znaleźć także i odzież ratowniczą. Są to m.in. koszulki ratownicze damskie i męskie, bluzy polarowe, spodnie ratownicze, a także dodatki do ubioru jak czapeczka, pas ratownika czy kamizelka taktyczna.
Produkty można zamawiać poprzez wypełnienie formularza na stronie sklepu, rejestracja nie jest konieczna.

kabapolKabapol istnieje na rynku od 16 lat. Specjalizuje się w produkcji odzieży medycznej, ochronnej i reklamowej. Odzież ratownicza została podzielona na cztery kategorie: City, Classic, Lady, oraz ostatnio powstałą De-Lux. Oprócz szerokiego wyboru krojów i modeli na uwagę zasługuje jeszcze jeden produkt. Jest nim koszulka dziecięca z napisem: „Moja mama (mój tata) jest ratownikiem medycznym, pójdę w ślady mamy (taty)” :).
Produkty można zamawiać poprzez sklep internetowy, który jako pierwszy w tej branży oferuje płatności online.

med-lukFirma Med-Luk jest polskim producentem odzieży medycznej i ratowniczej z Poznania. W ofercie jej sklepu internetowego znaleźć można przede wszystkim bluzy, koszulki damskie i męskie oraz spodnie ratownicze. Oprócz odzieży w sklepie zakupić można czapki i naszywki a także gadżety ratownicze.

adbartAdbart może poszczycić się stażem na polskim rynku równie długim co dotychczasowe firmy, bo 12-letnim. W ofercie Adbart znaleźć możemy pięć krojów ubrań ratowniczych, a także koszulki, odblaski i cztery modele butów ochronnych.
Dla niezdecydowanych na stronie umieszczono listy referencyjne zadowolonych klientów.
Adbart swoją siedzibę posiada w Częstochowie.

Trzypiora.plTrzypiora.pl jest sklepem ratowniczym, rozwijającym się w tej branży od ponad 10 lat. Z odzieży ratowniczej zakupić w nim można koszulki, bluzy, polary, spodnie i inne elementy ubioru – w sumie wszystko. Na uwagę zasługuje szeroki wybór asortymentu w dziale „gadgety ratownicze”, gdzie panie (panowie także) mogą zakupić nawet stringi z ciekawym nadrukiem ;-).
Trzypiora.pl mają swoją siedzibę w Gdyni, właścicielem marki jest firma COLOR S obecna na rynku od 1995 roku.

Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się również z ofertami mniej znanych firm, które wymieniłem poniżej.

Wulkan – sklep internetowy z odzieżą dla ratowników. Na uwagę zasługuje obecność recenzji użytkowników pod niektórymi produktami.

Cechu – odzież dla ratowników, a także przedstawicieli innych służb ratowniczych. (nowa na liście)

Ratownik24.pl – sklep internetowy firmy Silva-Lupus oferujący odzież medyczną i akcesoria.

MAX-EL – producent i dostawca uniformów dla Ratownictwa Medycznego z siedzibą w Lublinie.

Balmarq – krakowski producent odzieży dla pracowników ochrony zdrowia.

SANTI – producent odzieży ochronnej dla m.in. pracowników pogotowia; siedziba w Redzie, oddział w Gdyni.

WOJDAK – kielecka firma produkująca odzież medyczną, w tym ratowniczą.

EMKA Zakład Szwalniczy – polska firma szyjąca odzież specjalistyczną na rynki: holenderski, niemiecki i szwajcarski. (brak czynnej strony internetowej)

Adara – producent odzieży dla służb Ratownictwa Medycznego z Chojnic. (brak czynnej strony internetowej)

Mam nadzieję, że dzięki powyższej liście uda Wam się znaleźć ubranie ratownicze spełniające wszystkie Wasze oczekiwania :-).
A może znacie jeszcze jakieś inne firmy sprzedające odzież dla ratownictwa medycznego?
Jeśli tak, to proszę o umieszczanie linków w komentarzach i zapraszam do dzielenia się opiniami o ubraniach, z których mieliście okazję korzystać.Wyświetlenia: 132 789

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: