Świętujemy 3. urodziny Ratowniczy.net!

23 listopada 2010, Wydarzenia, 4 komentarze

Kto by się spodziewał, że ten czas tak szybko zleci! Już jutro, dokładnie 24 listopada, Ratowniczy.net obchodzi swoje 3. urodziny! W ramach przypomnienia, pierwszy wpis pojawił się właśnie 24 listopada 2007 i wyglądał o tak. Nie postarałem się, prawda ;-)?

Zanim przejdę do rzeczy najważniejszej (tj. zapowiedzi niespodzianki na jutro), przedstawiam Wam garść informacji związanych z blogiem ratowniczym, których nie widać na zewnątrz bądź też nie są do końca zauważalne na pierwszy rzut oka.

Przez ostatni rok na blogu pojawiło się:

 • 98 wpisów
 • 332 komentarze
 • 199 tagów

Roczne statystyki natomiast wyglądają następująco (wg. Google Analytics):

 • 140 511 odwiedzin
 • 101 298 bezwzględna liczba niepowtarzalnych użytkowników
 • 303 367 odsłon stron bloga

Najpopularniejsze artykuły. Tutaj cieszy mnie fakt, że wciąż popularne są artykuły popełnione dawno, dawno temu (a to dzięki obecności bloga w wynikach wyszukiwania):

 1. Odzież dla ratownictwa
 2. Nowe leki do podawania przez ratowników medycznych
 3. Pierwsza pomoc – omdlenie
 4. Ratownik medyczny
 5. Czy warto zostać ratownikiem medycznym
 6. Szkoły ratownictwa medycznego
 7. Nauczyciele będą uczyć udzielania pierwszej pomocy
 8. Jak wzywać pogotowie ratunkowe
 9. Akty prawne w ratownictwie
 10. Ściągnij nowe Wytyczne Resuscytacji 2010 ERC

Przez kanał RSS blog jest obserwowany przez praktycznie taką samą ilość osób, jak rok temu. Wytłumaczeniem tego jest, jak podejrzewam, fakt, iż większość osób odwiedzających Ratowniczy.net nie korzysta po prostu na co dzień z czytników RSS bądź w ogóle nie wie czym RSS jest.

Z drugiej strony cieszy fakt, że blog obserwuje coraz większa grupa fanów na Facebooku. Od kwietnia tego roku strona bloga na facebook.com uzbierała ich ponad 300. I to bez specjalnego namawiania ;-).

Uwaga Konkurs!

Jakiś czas temu pisałem, że zamierzam wprowadzić na ratowniczym pewne nowości. O pierwszej z nich poniżej :-).

Dokładnie 24 listopada, w środę, wczesnym popołudniem, zostanie ogłoszony pierwszy w historii Ratowniczy.net konkurs. Konkurs urodzinowy będzie skierowany do wszystkich Czytelników (nie tylko medyków), zadanie do wykonania proste i nagroda warta poświęcenia kilku minut :-).

Na dzisiaj to tyle. Życzenia możecie składać w komentarzach pod wpisem ;-). Obserwujcie bloga, czy to poprzez Facebooka, Blipa, Rssa czy też poprzez wstukanie adresu w przeglądarce i wpadnijcie jutro aby wygrać fajną i przydatną…Wyświetlenia: 941

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: