Ratowniku! Powiedz, ile pracujesz!

12 kwietnia 2009, Inne, Komentarze (1)

W niedawnym artykule „Pacjenci pod opieką przepracowanych lekarzy” opublikowano wyniki badania przeprowadzonego przez portal konsylium24.pl, a dotyczącego czasu pracy lekarzy w polskich placówkach ochrony zdrowia.
Raport ten dla co po niektórych może być zaskakujący. Wynika z niego, iż jedynie 17 procent lekarzy polskich pracuje w wymiarze jednego etatu.
Pozostałe 83 procent badanych (z grupy 616 lekarzy) pracuje w wymiarze większym niż etat. Medycy rekordziści podali, że pracują ponad 126 godzin tygodniowo, co daje miesięcznie ponad 500 godzin (zauważmy, że miesiąc ma ok 720 godzin).
Po lekturze powyższego artykułu od razu nasunęło mi się pytanie: „Ciekawe, ile godzin przepracowują ratownicy?”.

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie stworzyłem sondę, skierowaną tylko do ratowników medycznych.
Osoby pracujące w wymiarze jednego etatu powinny zaznaczyć odpowiedź „160 lub mniej”. Przypomnę, że normę godzin na etacie w danym miesiącu obliczamy wg wzoru: 7,35 godz. x ilość dni pracowniczych w miesiącu = norma (aby obliczyć ilość dyżurów 12 godzinnych normę należy podzielić przez 12).
W sondzie nie ważne jest na jakiej formie zatrudnienia pracujecie, czy jest to kontrakt, etat, czy umowa zlecenie. Chodzi tylko o łączny czas, jaki spędzacie w pracy w miesiącu.

I jeszcze pytania na koniec. Czy też, jak lekarze, czujecie się przepracowani? Czy może nie przeszkadza Wam, że większą część miesiąca spędzacie w pracy? A może po prostu nie pracujecie więcej niż wymiar etatu?

Zapraszam do głosowania w sondzie oraz do komentowania poniżej!Wyświetlenia: 6 239

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: