Skróty medyczne i akronimy – aktualizacja

27 listopada 2019, Ratownictwo, Komentarze (0)

Przyszedł w końcu ten moment, w którym zebrałem się w sobie i przygotowałem aktualizację skryptu zawierającego dwujęzyczne zestawienie skrótów i akronimów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie. Na szczęście zbyt wiele osób mi o tym nie przypominało, że przecież miało być wcześniej, bo miałbym przechlapane. Od opublikowania poprzedniej wersji minął tylko rok i tydzień czasu, nie jest więc ze mną tak źle.

Skróty medyczne aktualizacja

W ramach przypomnienia, po pierwsze. Skrypt zawiera obecnie 402 skróty/akronimy (dokładnie o 100 więcej niż poprzednia wersja) i udostępniam go każdemu, kto jest zapisany do newslettera na Ratowniczy.net (czyli tutaj). Jeśli jeszcze nie jesteś, bo np. obserwujesz mnie tylko na Instagramie, to zachęcam Cię do zapisania się już teraz.

Pod tym wpisem a także z prawej strony (jeśli przeglądasz bloga z komputera) znajduje się formularz zapisu. Podaj tam swój prawdziwy adres e-mail oraz swoje imię. Po krótkiej chwili otrzymasz maila z prośbą o potwierdzenie zapisu (tam kliknij w link!) a w kolejnym dwa linki do pobrania skryptu (wersja kolorowa i druga czarno-biała, do wydruku).

Będąc na newsletterze nie będziesz otrzymywać ode mnie żadnego spamu. Maile wysyłam niezbyt często, raczej nie częściej niż jeden na miesiąc. Dodatkowo otrzymasz dostęp do tajnej grupy na Facebooku dostępnej tylko dla subskrybentów, która ma charakter kameralny ale za to można pytać o wszystko (nie ma głupich pytań!) nie obawiając się wyśmiania czy hejtu.

Sprawa druga. Skrypt początkowo stworzyłem na potrzeby własne, po wyjeździe za granicę. Amerykanie, i nie tylko, na co dzień operują ogromną liczbą skrótów i skrótowców. Dlatego też moje opracowanie jest w wersji dwujęzycznej. Może Ci się przydać oczywiście w pracy w polskiej ochronie zdrowia, studiując na kierunku medycznym lub tez przygotowując się do emigracji zarobkowej.

Akronimy medyczne skróty

Na pewno nie ma w nim wszystkich skrótów używanych w danym kraju/systemie ochrony zdrowia. Stworzenie takiego opracowania byłoby zresztą niemożliwe bo ja już wiem, że nawet pomiędzy pogotowiami/szpitalami w miastach USA są stosowane różne skróty/akronimy określające to samo. Mam do Ciebie natomiast prośbę. Jeśli w codziennej pracy wypełniając dokumentację medyczną korzystasz ze skrótów/akronimów, których nie ma w moim zestawieniu, napisz proszę do mnie wiadomość. Będzie mi bardzo miło móc dodać kolejne pozycje do skryptu, w szczególności te stosowane w codziennej praktyce medyków w Polsce.

Aha! Skrypt będzie przeze mnie dalej rozwijany i za jakiś czas pojawi się kolejna aktualizacja. Kiedy? Nie wiem. Na pewno jednak dostaniesz o tym powiadomienie na swojego maila.

No to co? Sprawdź swoją skrzynkę mailową, bo powinieneś mieć już wiadomość ode mnie z aktualizacją skryptu! A jeśli jeszcze nie jesteś zapisany to Cię do tego zapraszam! Formularz poniżej. :-)Wyświetlenia: 2 874

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: