Pozytywny wymiar reklamy Medical Assistance BZ WBK w Klanie

14 listopada 2010, Media, 2 komentarze

O tym, że forma promocji typu „product placement” jest wszechobecna w serialach i filmach pewnie większość z Was wie, choć czasem może nie zauważamy tego od razu. W dużym skrócie product placement jest umieszczeniem dyskretnej reklamy produktu, np. jogurtu czy papierosów, w filmach, serialach, grach komputerowych itp.

Maciek Budzich, autor bloga mediafun.pl napisał dzisiaj u siebie o takiej właśnie reklamie włożonej do naszego rodzimego „Klanu”. W jednej ze scen, którą możecie zobaczyć poniżej, źle czująca się Stasia korzysta z usługi Medical Assistance przypisanej do konta BZ WBK Aktywni 50+.

Niektórzy mogą stwierdzić, że twórcy serialu zbyt wyraźnie przedstawili reklamę BZ WBK i może rzeczywiście tak jest. Ja tymczasem znajduję pozytywny wymiar edukacyjny społeczeństwa w powyższym przekazie. Nie wiem czy efekt był zamierzony czy nie (raczej druga opcja), natomiast scena pokazuje widzowi, że są inne rozwiązania niż wezwanie karetki. Jeremiasz dwu czy trzykrotnie już prawie dzwoni na pogotowie, pomimo oczywistego braku wskazań do wezwania zespołu ratownictwa medycznego.

Dobrze by było zarówno dla potencjalnych pacjentów jak i nas, medyków, gdyby takie przypadkowe akcje edukacyjne pojawiały się częściej. TV mogłaby np. ujawnić dużej części społeczeństwa istnienie „tajemnej” nocnej i świątecznej opieki lekarskiej, do której zapewnienia wszystkim pacjentom zobowiązana jest każda przychodnia POZ w kraju :-).Wyświetlenia: 2 093

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: