Profil zawodowy czytelników bloga – podsumowanie sondy

23 maja 2009, Inne, Komentarze (0)

graphKilka dni temu zamknięta została sonda „Jaki jest Twój profil zawodowy?”. Pora na jej podsumowanie :-)

Sonda została przeprowadzona w terminie od 21 grudnia 2008 do 20 maja 2009, czyli trwała 150 dni. Jej celem było ukazanie profilu zawodowego czytelników bloga ratowniczy.net. Odwiedzający blog mieli do wyboru sześć odpowiedzi: niezwiązany zawodowo z medycyną, lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny, student kierunku medycznego, inny zawód pośrednio/bezpośrednio związany z medycyną.

Wyniki

sondaW głosowaniu udział wzięło 818 osób. Największą liczbę głosów dostała odpowiedź „ratownik medyczny” – 371, co stanowi 45% wszystkich głosów. Drugie miejsce zajęła odpowiedź „niezwiązany zawodowo z medycyną” (140 głosów – 17%), a trzecie „student kierunku medycznego” (137 głosów – 17%).
Na pozostałych pozycjach uplasowały się kolejno: „pielęgniarka” (87 głosów – 11%), „inny zawód pośrednio/bezpośrednio związany z medycyną” (51 głosów – 6%) oraz „lekarz” (32 głosy – 4%).

Podsumowanie

Ratowniczy.net jest blogiem traktującym w głównej mierze o ratownictwie, nie dziwi więc fakt, że największą grupę czytelników stanowią właśnie ratownicy medyczni (45%). Jednak nie tylko oni, z osób wykształconych medycznie, są zainteresowani tematem ratowania życia. Jak pokazują wyniki sondy, 38% biorących udział w głosowaniu ma także, inne od ratownictwa medycznego, wykształcenie medyczne, bądź jest w trakcie nauki.
Blog ratowniczy.net kierowany jest również do osób niezwiązanych zawodowo z medycyną a ciekawych zawodu ratownika, jak i udzielania pierwszej pomocy. Wyniki badania ukazują, iż osoby niemedyczne stanowią niemałą, bo prawie 1/5 czytelników bloga (17%).Wyświetlenia: 2 616

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: