Profil zawodowy czytelników bloga – podsumowanie sondy

23 maja 2009, Inne, Komentarze (0)

graphKilka dni temu zamknięta została sonda „Jaki jest Twój profil zawodowy?”. Pora na jej podsumowanie :-)

Sonda została przeprowadzona w terminie od 21 grudnia 2008 do 20 maja 2009, czyli trwała 150 dni. Jej celem było ukazanie profilu zawodowego czytelników bloga ratowniczy.net. Odwiedzający blog mieli do wyboru sześć odpowiedzi: niezwiązany zawodowo z medycyną, lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny, student kierunku medycznego, inny zawód pośrednio/bezpośrednio związany z medycyną.

Wyniki

sondaW głosowaniu udział wzięło 818 osób. Największą liczbę głosów dostała odpowiedź „ratownik medyczny” – 371, co stanowi 45% wszystkich głosów. Drugie miejsce zajęła odpowiedź „niezwiązany zawodowo z medycyną” (140 głosów – 17%), a trzecie „student kierunku medycznego” (137 głosów – 17%).
Na pozostałych pozycjach uplasowały się kolejno: „pielęgniarka” (87 głosów – 11%), „inny zawód pośrednio/bezpośrednio związany z medycyną” (51 głosów – 6%) oraz „lekarz” (32 głosy – 4%).

Podsumowanie

Ratowniczy.net jest blogiem traktującym w głównej mierze o ratownictwie, nie dziwi więc fakt, że największą grupę czytelników stanowią właśnie ratownicy medyczni (45%). Jednak nie tylko oni, z osób wykształconych medycznie, są zainteresowani tematem ratowania życia. Jak pokazują wyniki sondy, 38% biorących udział w głosowaniu ma także, inne od ratownictwa medycznego, wykształcenie medyczne, bądź jest w trakcie nauki.
Blog ratowniczy.net kierowany jest również do osób niezwiązanych zawodowo z medycyną a ciekawych zawodu ratownika, jak i udzielania pierwszej pomocy. Wyniki badania ukazują, iż osoby niemedyczne stanowią niemałą, bo prawie 1/5 czytelników bloga (17%).Wyświetlenia: 2 768

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: