Piła w głowie

20 listopada 2008, Wydarzenia, 2 komentarze

Medycyna na przekroju dziesiątek lat miała do czynienia z wieloma przypadkami cudownych ozdrowień czy niesamowitych sytuacji, z których pacjent wyszedł bez szwanku. O jednym z takowych pisałem w zeszłym miesiącu, kiedy to młody mężczyzna przeżył skok z 11 piętra wieżowca. Co więcej, nie doznał on większych obrażeń gdyż spadł na dach samochodu.
Kolejna niewiarygodna sytuacja rozegrała się kilka dni temu w województwie lubelskim.

Jak podaje dziennik wschodni, do zdarzenia doszło w Korytkowie Małym, w gminie Frampol.
Podczas obróbki drewna przez 43-letniego mężczyznę doszło do zerwania się brzeszczotu piły. Niefortunnie 30-centymetrowy odłamek trafił w głowę poszkodowanego. Ciało obce wbiło się pod okiem w oczodół, przeszło przez nos, nosogardło i zatrzymało się na pierwszym kręgu szyjnym.

Dobry los

Można mówić o ogromnym szczęściu w nieszczęściu, ponieważ pomimo tak ciężkiego urazu twarzoczaszki stan chorego jest dość dobry. Piła penetrując głowę mężczyzny fortunnie ominęła jego gałkę oczną; wg lekarzy następstwa urazu będą niewielkie.Wyświetlenia: 1 189

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: