Ratowniczy przegląd tygodnia #4

7 grudnia 2009, Wydarzenia, Komentarze (0)

Przegląd prasyZapraszam Was na kolejny, tym razem bardzo krótki, przegląd wiadomości z minionego tygodnia.

Jest wyrok w sprawie „pijanej” karetki
W poniedziałek sąd w Radzyniu wydał wyrok w sprawie 47-letniego kierowcy karetki, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Za jazdę po pijanemu (3,3 promila alkoholu we krwi) kierowca ambulansu został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, orzeknięto wobec niego również zakaz prowadzenia pojazdów i wykonywania zawodu kierowcy karetki przez trzy lata.

Bydgoszcz. Karetka zderzyła się z „osobówką”.
Do zdarzenia doszło 2 grudnia rano na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej z Gajową w Bydgoszczy. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że wypadek spowodował kierowca pojazdu osobowego nie dostosowując się do warunków panujących na drodze. Wraz z pasażerką został przewieziony do szpitala, kierowcy karetki nic się nie stało.

Nowe zalecenia dla pacjentów z zawałem serca
Małopolski wojewoda wydał w środę zarządzenie, dzięki któremu pacjenci z zawałem szybciej powinni otrzymać specjalistyczną pomoc. Wg. niego nie mają oni być już przewożeni do szpitalnych oddziałów ratunkowych tylko bezpośrednio do najbliższego ośrodka kardiologii inwazyjnej. Przy tej okazji wojewoda zadeklarował zakup do ośmiu małopolskich szpitali urządzeń, służących do odbioru danych z teletransmisji z karetek.

Karetka przewróciła się na bok
Kolejny w tym tygodniu wypadek z udziałem karetki. Do zdarzenia doszło w Warszawie na Mokotowie w nocy z piątku na sobotę. W wyniku zderzenia z samochodem osobowym karetka przewróciła się na bok. Na szczęście w wypadku nikt nie został poszkodowany a karetka nie przewoziła w tym czasie pacjenta.Wyświetlenia: 786

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: