Sprawdź się jako paramedyk w…grze

16 maja 2009, Ratownictwo oraz Wydarzenia, Komentarze (1)

americas medicJesteś świetnym ratownikiem medycznym i chcesz zweryfikować swoje umiejętności w inny niż na codzień sposób? A może interesujesz się niezawodowym udzielaniem pierwszej pomocy i chciałbyś spróbować swoich sił jako paramedyk? Nic prostszego!

Możesz wykorzystać do tego celu grę komputerową – symulator, Zero Hour: America’s Medic, stworzoną przez NEMSPI (National Emergency Medical Services Preparedness Initiative), Uniwersytet George’a Washingtona oraz Virtual Heroes. Gra została stworzona nakładem 4,8 miliona dolarów, przekazanym dla twórców przez Departament Obrony.

Warto wspomnieć jeszcze, iż America’s Medic został uznany przez Uniwersytet George’a Washingtona za grę podnoszącą umiejętności pracowników pogotowia. Więcej informacji o grze możecie znaleźc na fragout.pl, stronie NEMSPI oraz oficjalnej stronie gry. Na ostatniej z nich można dokonać zakupu gry – koszt to $14.95. Poniżej możecie obejrzeć dwa filmiki prezentujące grę.

Tak swoją drogą ciekawy jestem, czy doczekamy się kiedyś polskiej wersji jakiegokolwiek symulatora dla paramedyków. Myślę, że zrobiłby on ogromną furorę na naszym rynku. Przecież każdy z nas, chociaż w małym stopniu, interesuje się ratownictwem, nieprawdaż? :-)Wyświetlenia: 6 906

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: