Ratownicze i medyczne #Hot16Challenge2

19 maja 2020, Media oraz Ochrona zdrowia, Komentarze (0)

Stało się. Nie do końca zgodnie z tym, co chciałem, ale jednak zostałem nominowany do #hot16challenge2. Czy podjąłem wyzwanie? Nie. Poniżej w kilku słowach napisałem o tym, dlaczego. Przede wszystkim jednak wpis ten powstał, by zebrać w jednym miejscu ciekawe moim zdaniem wykonania pracowników branży ratowniczej i medycznej.

Jeśli nie wiesz jakimś cudem, czym jest tytułowy Hot16Challenge2 to nic się nie martw. Sam jeszcze niedawno nie wiedziałem. To akcja wywodząca się ze środowiska raperów, która w tym wydaniu (drugim) ma na celu wsparcie pracowników ochrony zdrowia w walce z pandemią i zbiórkę na ten cel na portalu siepomaga.pl. Początkowo challenge obejmował środowisko głównie muzyczne. Muzycy rapując 16 wersowe utwory, których treść niekoniecznie dotyczy pandemii, nominowali kolejnych wykonawców. Niedawno akcja objęła dużo więcej środowisk niż tylko artystyczne i, pomijając kontrowersyjne i żenujące zarazem wystąpienie głowy państwa, dotarła także do medyków. Filmy poniżej a ode mnie jeszcze tylko akapit.

Nietypową nominację do #hot16challenge2 otrzymałem (o czym nie wiedziałem nawet, bo FB odwiedzam rzadko) od Michała i Patryka z Paramedic Studio, których znam od czasów ich praktyk i którzy już od dawna montują świetne filmy ratownicze, m.in. na potrzeby OKRM.

Jak powiedział w nagraniu Michał, z racji braku umiejętności śpiewania i rapowania zmienili zadanie do wykonania na pompki. Fajnie i rozumiem chłopaków, bo ja z moimi „umiejętnościami” śpiewania również nie miałbym zabawy w wykonywaniu takiego zadania jak rap, choć pewnie samo układanie tekstu mogłoby mi dać frajdę. Tutaj dodam od razu, że challenge z pompkami już lata temu krążył po FB, mając na celu zwiększenie świadomości na temat występowania PTSD czyli zespołu stresu pourazowego. I krąży dalej! :-)

Dlaczego wyzwania nie podejmuję, pisząc w zamian ten wpis? Od pewnego czasu podążam głównie za tym, czego w życiu chcę a co nie zostaje mi w żaden sposób narzucone. Nie lubię i przede wszystkim nie chcę się zmuszać do czegokolwiek, czego potrzeby zrobienia wewnętrznie nie odczuwam. Nie oznacza to, że nie wykonuję np. w pracy swoich obowiązków – praca to praca a ja robię to, co do mnie należy, jak zawsze najlepiej jak potrafię. Poza pracą jednak staram się żyć w zgodzie z własnymi potrzebami, trzymając je na ile to możliwe zawsze na pierwszym planie.

Jeśli chodzi o same ratownicze i medyczne wykonania utworów w ramach akcji #hot16challenge2 – podziwiam każdego z Koleżanek i Kolegów przede wszystkim za to, że im się chciało. Na rapowaniu i śpiewaniu znam się zapewne tak samo jak prezydent jednak wyobrażam sobie, że przygotowanie takiego nagrania to nie jest godzina czy dwie pracy. Przez lata pisania bloga i innych aktywności w internecie dobrze zdaję sobie sprawę, jak wygląda wykonywanie wolontariatu po godzinach spędzonych na dyżurach. Szacuneczek więc dla Was, Znajomi i Nieznajomi za to, że macie jeszcze energię do działania w tych trudnych czasach i czerpiecie z tego przyjemność! Jedziemy!

Hot16challenge2 po mojemu, Janek Świtała

MDB (ratownik na majku), Klaudia Marchewka

Foliarze, Dawid Ciemięga

#hot16challenge Chirurg Paweł, Paweł Kabata

#hot16challenge2 w wersji lekarza, Julia Piątek

Doktor #Hot16Challenge2, Michał Harasymczuk

RATUJEMY.sepiak #Hot16Challenge2, Bartłomiej Sępiak

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe

Najprościej Mówiąc

I na koniec piękna piosenka chwytająca za serce, którą wykonał Mariusz Dyba, ratownik medyczny. Nie jest związana w żaden sposób z powyższymi challenge’ami jednak warto ją poznać i posłuchać. Dzięki!

Ratownicy, Pielęgniarki, Lekarze, Strażacy & Mariusz Dyba – WARTO

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne utwory wykonywane przez medyków, niezależnie od zawodu i niekoniecznie związane z #hot16challenge2, podzielcie się nimi w komentarzach!Wyświetlenia: 2 028

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: