Zawód ratownika jednym z najbardziej stresujących

16 września 2010, Wydarzenia, 2 komentarze

Nam, ratownikom medycznym, wydaje się, że kompletnie nikt nie zauważa naszych problemów i jesteśmy w każdej możliwej kwestii pomijani (chociażby zwiększanie płac w ochronie zdrowia czy doniesienia medialne). Tak rzeczywiście jest najczęściej, dlatego tym bardziej cieszy mnie fakt nawet najmniejszej wzmianki o problemach naszej grupy zawodowej.

Dwa dni temu na portalu biznes.onet.pl został opublikowany artykuł pt. „Stres w pracy może zabić” autorstwa Pani Katarzyny Gontarczyk. Autorka pisze w nim:

Jeden z najbardziej stresujących zawodów: ratownik medyczny, osoby wykonujące ten zawód narażone są na ogromną presję podczas wykonywania obowiązków ratowania życia ludzkiego, zarabiają średnio ok. 1600 zł na rękę. Oprócz stresu związanego z ratowaniem życia dochodzi tu duże obciążanie fizyczne: długie dyżury, brak odpoczynku i snu przez wiele godzin. Codziennością tego zawodu jest praca po 10 godzin bez przerwy w trudnych i niebezpiecznych warunkach.

Niby niewiele, jednak nie zawód ratownika stanowi główny temat artykułu. Zachęcam Was do przeczytania całości – zobaczcie, jak śmiesznie (i zarazem tragicznie) wygląda nasze wynagrodzenie przy zarobkach innych przedstawianych grup zawodowych.Wyświetlenia: 3 194

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: