Wypadek karetki pod Ostrowem Wielkopolskim

4 kwietnia 2011, Wydarzenia, 5 komentarzy

Autorem dzisiejszego artykułu jest Rescuer, który nadesłał poniższą wiadomość oraz zdjęcia. Zapraszam do lektury.

W niedzielę tuż po godzinie 15 w Rososzycy koło Ostrowa Wielkopolskiego doszło do poważnego wypadku z udziałem ambulansu ratunkowego.

Kobieta kierująca samochodem osobowym prawdopodobnie nie zatrzymując się przed znakiem STOP wyjechała uderzając w jadącą karetkę pogotowia. W wyniku uderzenia ambulans przewrócił się na bok i uderzył w budynek. Z karetki zaczął wydobywać się dym, dlatego ratownicy w pośpiechu opuszczali wrak sanitarki.

Załoga karetki i kierowca osobowego Renault zostali przewiezieni do szpitala.

Ratownicy biorący udział w zdarzeniu wykazali się ogromnym profesjonalizmem, pomimo tego że sami byli ranni natychmiast ruszyli z pomocą do poszkodowanych znajdujących się w osobowym Renault. Na pochwałę zasługuje też kierowca karetki który wykazał się ogromnym refleksem i próbując ominąć wyjeżdżające auto cudem ominął stojące w pobliżu drzewo.

[nggallery id=20]

Ty też możesz przesłać ciekawą informację: Prześlij newsa!Wyświetlenia: 2 718

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: