Wypadek karetki pod Ostrowem Wielkopolskim

4 kwietnia 2011, Wydarzenia, 5 komentarzy

Autorem dzisiejszego artykułu jest Rescuer, który nadesłał poniższą wiadomość oraz zdjęcia. Zapraszam do lektury.

W niedzielę tuż po godzinie 15 w Rososzycy koło Ostrowa Wielkopolskiego doszło do poważnego wypadku z udziałem ambulansu ratunkowego.

Kobieta kierująca samochodem osobowym prawdopodobnie nie zatrzymując się przed znakiem STOP wyjechała uderzając w jadącą karetkę pogotowia. W wyniku uderzenia ambulans przewrócił się na bok i uderzył w budynek. Z karetki zaczął wydobywać się dym, dlatego ratownicy w pośpiechu opuszczali wrak sanitarki.

Załoga karetki i kierowca osobowego Renault zostali przewiezieni do szpitala.

Ratownicy biorący udział w zdarzeniu wykazali się ogromnym profesjonalizmem, pomimo tego że sami byli ranni natychmiast ruszyli z pomocą do poszkodowanych znajdujących się w osobowym Renault. Na pochwałę zasługuje też kierowca karetki który wykazał się ogromnym refleksem i próbując ominąć wyjeżdżające auto cudem ominął stojące w pobliżu drzewo.

[nggallery id=20]

Ty też możesz przesłać ciekawą informację: Prześlij newsa!Wyświetlenia: 2 558

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: