Kampania „Know What To Do”

30 marca 2010, Wydarzenia, Komentarze (0)

Przegląd prasy opublikuję w nocy albo jutro przed południem, teraz natomiast dwa słowa o ciekawej kampanii, na którą właśnie natrafiłem przeglądając internet.

Wyobraź sobie, że zbliżasz się do schodów. Schodzisz na pierwszy stopień, patrzysz w dół i u podnóża widzisz leżącego człowieka. Wygląda na to, że kobieta stoczyła się ze schodów, możliwe iż jest nieprzytomna. Wiedziałbyś, co zrobić w takiej sytuacji?

Wielu przechodniów na pewno uwierzyło w ten „widok”, którego mogli być obserwatorami w wielu miejscach w Kanadzie. Kiedy jednak zbliżyli się do „poszkodowanego” to okazywało się, że jest on niczym innym jak…naklejką o ludzkich rozmiarach przyklejoną na powierzchni podłoża. Obok umieszczony został mały monit zachęcający do nauki pierwszej pomocy z Kanadyjskim Czerwonym Krzyżem.

Powyżej przedstawiona sytuacja była ciekawą formą kampanii społecznej, zachęcającą do edukacji z zakresu pierwszej pomocy, odświeżenia swoich wiadomości z tematyki resuscytacji. Została ona przeprowadzona przez agencję reklamową Downtown Partners w 2007 roku i wystartowała dokładnie w dniu Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. Poniższe zdjęcie prezentuje poszkodowanego widzianego z bliższej odległości :-).

źródło:
ibelieveinadv.comWyświetlenia: 1 495

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: