Kampania „Know What To Do”

30 marca 2010, Wydarzenia, Komentarze (0)

Przegląd prasy opublikuję w nocy albo jutro przed południem, teraz natomiast dwa słowa o ciekawej kampanii, na którą właśnie natrafiłem przeglądając internet.

Wyobraź sobie, że zbliżasz się do schodów. Schodzisz na pierwszy stopień, patrzysz w dół i u podnóża widzisz leżącego człowieka. Wygląda na to, że kobieta stoczyła się ze schodów, możliwe iż jest nieprzytomna. Wiedziałbyś, co zrobić w takiej sytuacji?

Wielu przechodniów na pewno uwierzyło w ten „widok”, którego mogli być obserwatorami w wielu miejscach w Kanadzie. Kiedy jednak zbliżyli się do „poszkodowanego” to okazywało się, że jest on niczym innym jak…naklejką o ludzkich rozmiarach przyklejoną na powierzchni podłoża. Obok umieszczony został mały monit zachęcający do nauki pierwszej pomocy z Kanadyjskim Czerwonym Krzyżem.

Powyżej przedstawiona sytuacja była ciekawą formą kampanii społecznej, zachęcającą do edukacji z zakresu pierwszej pomocy, odświeżenia swoich wiadomości z tematyki resuscytacji. Została ona przeprowadzona przez agencję reklamową Downtown Partners w 2007 roku i wystartowała dokładnie w dniu Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. Poniższe zdjęcie prezentuje poszkodowanego widzianego z bliższej odległości :-).

źródło:
ibelieveinadv.comWyświetlenia: 1 461

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: