Spóźniony ratowniczy przegląd tygodnia #2

24 listopada 2009, Wydarzenia, 2 komentarze

Przegląd prasyMasa zajęć na karku sprawiła, że w zeszłym tygodniu nie byłem w stanie ani na chwilę zasiąść do komputera. Z tego też powodu nie pojawił się żaden nowy post na blogu, co, mam nadzieję, uda mi się przez najbliższe dni nadrobić.
Zaczynamy od rozpoczętej ostatnio nowej serii wpisów, czyli od (tym razem) bardzo spóźnionego przeglądu wiadomości z poprzedniego tygodnia.

Dyspozytorka pogotowia odmówiła pomocy i poradziła wezwać taksówkę
W Białymstoku młodzieniec biegnąc do autobusu przewrócił się i złamał rękę. Dyspozytorka pogotowia odmówiła wysłania karetki, nie widząc zasadności interwencji zespołu ratownictwa medycznego. Chłopak nie miał pieniędzy na telefonie ani pomocy dostępnej od ręki (pojechał autobusem do domu), należało więc kolejny raz powiesić na pogotowiu psy.

Jedna karetka na całe miasto
W województwie opolskim w mieście Brzeg do pacjentów wyjeżdża jedna z dwóch dostępnych karetek. Druga, z powodu złego stanu technicznego została przewieziona do zakładu mechanicznego. Sytuację pod koniec roku będzie chciał wykorzystać Falck, oferując w nowym przetargu niższe niż obecnie obowiązujące ceny oraz dodatkowe zabezpieczenie ambulansów.

Szpital w Sanoku dostał 3,3 mln zł na lądowisko dla śmigłowców
Przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Sanoku ma powstać lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Szpital pozyskał na ten cel środki z funduszy unijnych w wysokości 3,3 mln zł. Koszt budowy lądowiska szacuje się na ok. 2 mln zł, reszta pieniędzy ma zostać przeznaczona na rozbudowę SORu.

Karetka pod blok już nie podjedzie
W Lublinie w coraz większej ilości miejsc dostępu do nowych osiedli bronią bramy wjazdowe, szlabany czy betonowe słupki. Niejednokrotnie powoduje to opóźnienie dotarcia pomocy medycznej do pacjentów. Problemu nie widzą w tym zarządcy i administratorzy twierdząc, że dojazd do bloków i osiedli możliwy jest bez problemu z każdej strony.

Wypadek z udziałem karetki
Na skrzyżowaniu w Brodnicy w województwie kujawsko-pomorskim doszło do zderzenia Fiata 126p z ambulansem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że winę ponosi kierowca malucha, który wymusił pierwszeństwo i wjechał w karetkę przejeżdżającą na zielonym świetle. Na czas remontu uszkodzonej karetki w Brodnicy stacjonuje zastępczy pojazd Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.

Kadra wyszkolona i świetnie zarabiająca
Stacja pogotowia z Białej Podlaskiej (województwo lubelskie) jako jedna z pierwszych w Polsce przeszkoliła pracowników z postępowania w przypadku podejrzenia zarażenia wirusem A/H1N1. Przeszkoleni zostali także dyspozytorzy z przyjmowania wezwań i efektywnego dysponowania karetkami. Bialskie pogotowie jest także jedną z nielicznych placówek w Polsce, w której zarobki ratowników medycznych sięgają naprawdę wysokich kwot. Jak podaje gazeta, rekordzista zarobił w ciągu miesiąca 9,5 tys. zł (pytanie tylko, ile godzin spędził w pracy?!).Wyświetlenia: 956

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: