Ratowniczy przegląd tygodnia #35

20 grudnia 2010, Wydarzenia, Komentarze (0)

Czas ucieka między palcami błyskawicznie. Nie wiem jak to możliwe, że mamy już końcówkę roku :-). Masa obowiązków, szkolenia, dyżury, zabezpieczenia, realizacja nowych pomysłów, zabrakło czasu na blogowanie. Mam nadzieję, że do końca roku uda mi się wrzucić jeszcze kilka wpisów. A jak nie…to za rok ;-). Zapraszam Was do ratowniczego przeglądu minionego tygodnia!

Nowe karetki dla pogotowia
Myślenickie pogotowie ratunkowe (woj. małopolskie) otrzymało dwie nowe karetki: volkswagen transporter i crafter. Pojazdy zostały sfinansowane ze środków UE.

Karetka utknęła w zaspie, pacjent nie żyje
Warszawska karetka jadąc do jednej z miejscowości pod stolicą utknęła w zaspie. Pomimo pomocy mieszkańców i strażaków ratownicy po dotarciu do pacjenta stwierdzili jego zgon. Wg dokumentacji medycznej chorego dotarcie pomocy na czas i tak nie pozwoliłoby na jego uratowanie.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe nie lata po 15.
Pomimo możliwości całodobowych lotów śmigłowca Eurocopter EC 135, maszyny w trakcie zimy latają tylko do godziny 15. Powodem jest konieczność zdobycia odpowiedniego doświadczenia przez pilotów EC 135.

Pijana lekarka rzeszowskiego pogotowia przyjechała do chorego
56-letnia lekarka w PR w Rzeszowie dyżurowała mając we krwi ponad 2 promile alkoholu. Natychmiast została odsunięta od pracy, i na szczęście przed wpadką miała tylko jeden wyjazd.

Skandal a nie izba przyjęć
Pracownicy PR i pacjenci skarżą się na tragiczny stan izby przyjęć szpitala w Częstochowie na Tysiącleciu. Powodem jest remont izby i równoczesne przyjmowanie w niej pacjentów.

Boom w zawałach
Szybki dostęp do leczenia hemodynamicznego jest kluczowym czynnikiem przeżycia u pacjentów z zawałem. Czy może się jednak okazać, że pracowni kardiologii inwazyjnej mamy w Polsce za dużo?

Dyspozytor pogotowia nie wysłał karetki do pijanego
Dyspozytor PR w Łodzi nie wysłał karetki do zakrwawionego, pijanego mężczyzny leżącego na ulicy. Karetka przyjechała dopiero na wezwanie straży miejskiej. Dyrekcja sprawdza, czy nie popełnił on błędu.

Powinienem zginąć na miejscu, albo wykrwawić się w karetce… Co przeżywa rodzina po wypadku, a o czym się nie pisze
Na koniec ciekawy artykuł, nietypowy w dzisiejszych czasach. Mężczyzna opisuje, jak wyglądało jego leczenie i życie po ciężkim wypadku drogowym.Wyświetlenia: 1 091

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: