Fałszywe karetki sposobem na intratny biznes!

4 listopada 2013, Media, 3 komentarze

Spieszy ci się na ważne spotkanie z klientem, masz spóźnienie na umówioną wizytę u kosmetyczki albo po prostu chcesz szybko dotrzeć do domu? Czy coś może ci w tym przeszkodzić? Oczywiście, korki uliczne. Chyba, że…przebijesz się przez nie na sygnale!

Wystarczy do tego odpowiedni pojazd, który możesz wynająć już za 200$ za godzinę. Karetka, którą będziesz podróżować, zapewni ci szybki transport do punktu docelowego. Oczywiście, jak na zamożnego człowieka przystało, nie możesz podróżować byle czym w byle jakich warunkach. Do twojej dyspozycji więc dostępne są skórzane fotele, kawior i szampan! W końcu VIP taksówka, tfu, karetka, musi spełniać najwyższe standardy.

Jedyne dwa problemy, jakie stoją na przeszkodzie w skorzystaniu z usługi wynajmu VIP karetki, to wątpliwa legalność usługi i kraj, w jakim jest oferowana: Rosja.

Karetka z Ukrainy

Jak podaje National Post, Policja ma się bacznie przyjrzeć temu nowemu problemowi zwłaszcza, że jeden z tego typu pojazdów został już raz zatrzymany do kontroli:

Policjanci otwarli pojazd do kontroli i zobaczyli wnętrze wyposażone jak w wysokiej klasy limuzynie, z komfortowymi siedzeniami do transportu pasażerów VIP. Informator dodał również, że w środku ambulansu nie było personelu medycznego lecz osoby w cywilnej odzieży, które nie chciały się wylegitymować.

Gazeta przyznaje, że korki w Moskwie bywają ogromne, z powodu źle zaparkowanych aut i braku ograniczeń co do jazdy autami w centrum miasta. Dodatkowo są one potęgowane blokadami ulic przez policję na czas przejazdu np. Vladimira Putina do i z Kremla.

Cóż, trzeba przyznać, że jak „Polak potrafi” tak i Rosjanin również. Dla mnie oczywiście pomysł jest karygodny i powinien zostać przez władze państwowe szybko ukrócony. Obawiam się jednak, że ten „stan umysłu” w Rosji nie będzie łatwo zmienić.

Tym bardziej że wydaje się, iż rosyjska policja w walce z piratami drogowymi totalnie sobie nie radzi. Potwierdzać to może akcja „StopCHAM„, w której to obywatele wzięli sprawy w swoje ręce i karzą kierowców za bezczelne łamanie przepisów. Zachęcam do obejrzenia kilku filmików z podlinkowanego powyżej kanału YouTube.

Miejmy tylko nadzieję, że ten autorzy kretyńskiego biznesu nie znajdą swoich naśladowców w naszym kraju. Każdy, kto na co dzień nie pracuje w służbach ratunkowych i nie ma tej „przyjemności” jeździć na sygnałach powinien wiedzieć, że jazda pojazdem uprzywilejowanym to nie tylko ułatwienie przejazdu przez rozstąpienie się samochodów niczym morza za sprawką Mojżesza, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność za to, by bezpiecznie dotrzeć do celu bez spowodowania wypadku.

PS Z braku laku – wpis zilustrowany karetką z Ukrainy ;-).Wyświetlenia: 9 098

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: