Bezpieczniej na rowerze

26 czerwca 2009, Wydarzenia, Komentarze (0)

lightlaneJednym z rodzajów kończących się czasem tragicznie incydentów na drodze są wypadki z udziałem rowerzystów. Zdarzają się potrącenia pieszych przez cyklistów, jednak częściej Ci drudzy stają się poszkodowani w starciu z pojazdami silnikowymi. Statystyki policyjne podają, iż w roku 2007 w wypadkach na drodze życie straciło 498 rowerzystów, a 4530 zostało rannych.[1. Policja]
O ile zachowanie szczególnej ostrożności podczas omijania leży w gestii kierowców, o tyle właściciele jednośladów koniecznie powinni zadbać o swoje własne bezpieczeństwo. Może im to niedługo ułatwić urządzenie będące obecnie prototypem, którego zadaniem będzie tworzenie obrazu ścieżki rowerowej nie odstępującej poruszającego się bicykla ani na moment.

Wygląd urządzenia LightLane na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od znanych nam lampek rowerowych. Kiedy jednak je włączymy, różnica będzie oczywista. LightLane zostało wyposażone w czerwone diody LED charakteryzujące się ponad standardową jasnością oraz, co najważniejsze, lasery DPSS, których zielone światło padając na jezdnię tworzy ścieżkę rowerową wokół rowerzysty. LightLane zasilane jest akumulatorem litowo-jonowym i może działać do trzech godzin. Co ciekawe, urządzenie może być ładowane za pomocą uniwersalnych ładowarek do telefonów komórkowych.

Poniższy filmik przedstawia LightLane w akcji. Wygląda świetnie. Pojawia się tylko pytanie, czy zwykła kamizelka odblaskowa nie zapewnia rowerzystom lepszej widoczności?Wyświetlenia: 1 027

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: