II Ogólnopolskie Zawody Uczelni Medycznych w RM – dzień 1

27 maja 2011, Wydarzenia, Komentarze (0)

W dniu wczorajszym nastąpiło oficjalne rozpoczęcie II Ogólnopolskich Zawodów Uczelni Medycznych w Ratownictwie Medycznym. Uroczystość odbyła się w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Uczestników zawodów, którzy szczęśliwie wszyscy dotarli do Krakowa i dokonali rejestracji przed południem, powitali organizatorzy zawodów: Marek Siuta, Adrian Stanisz i Karol Łyziński. Złożyli oni również podziękowania za pomoc w przygotowaniu zawodów sponsorom, firmom, organizacjom i instytucjom.

W następnej kolejności uczestników powitała prof. dr hab. Beata Tobiasz-Adamczyk, pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz prof. dr hab. Jolanta Jaworek, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu CM.

Swoją obecnością zaszczycił uczestników również dr hab. med. Leszek Brongel, małopolski konsultant wojewódzki w medycynie ratunkowej. W swoim przemówieniu przypomniał słuchaczom, jak młody jest zawód ratownika medycznego i jak równocześnie szybko się rozwija. Warte zapamiętania są słowa doktora kończące wystąpienie, podkreślające, że obserwujemy cały czas proces zastępowania lekarza w karetce przez ratowników medycznych, że to się dzieje właśnie teraz.

Jako ostatni powitał uczestników Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu CM-UJ, Dr hab. Ryszard Gajdosz.

Ostatnim punktem spotkania otwierającego zawody była prezentacja firmy Medline, dotycząca symulacji medycznej. W trakcie jej trwania uczestnicy mogli na chwilę cofnąć się w historii i poznać metody symulacji stosowane już przed tysiącami lat, a także zapoznać się z nowoczesnym symulatorem pacjenta istan.

Galeria zdjęć

[nggallery id=23]Wyświetlenia: 2 324

To nie koniec! Sprawdź najnowsze wpisy:

Małe marzenie zwykłego ratownika medycznego

Dziś pierwszy kwietnia (gdzie ten czas się tak spieszy?!). Prima aprilis. Siedzę na dyżurze daleko od domu. Na szczęście niewiele się dzieje. Chciałem zmontować dla Was jakiś śmieszny obrazek w fotoszopie, może wrzucić jakąś głupią notkę z wkrętem. Coś typu …


Podoba Ci się na Ratowniczym?

Dzięki rejestracji otrzymasz informację na swojego maila o nowym wpisie od razu po publikacji. Dowiesz się również o rzeczach, których nie publikuję na Facebooku. Twojego adresu nie udostępnię nikomu!