II Ogólnopolskie Zawody Uczelni Medycznych w RM – dzień 1

27 maja 2011, Wydarzenia, Komentarze (0)

W dniu wczorajszym nastąpiło oficjalne rozpoczęcie II Ogólnopolskich Zawodów Uczelni Medycznych w Ratownictwie Medycznym. Uroczystość odbyła się w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Uczestników zawodów, którzy szczęśliwie wszyscy dotarli do Krakowa i dokonali rejestracji przed południem, powitali organizatorzy zawodów: Marek Siuta, Adrian Stanisz i Karol Łyziński. Złożyli oni również podziękowania za pomoc w przygotowaniu zawodów sponsorom, firmom, organizacjom i instytucjom.

W następnej kolejności uczestników powitała prof. dr hab. Beata Tobiasz-Adamczyk, pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz prof. dr hab. Jolanta Jaworek, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu CM.

Swoją obecnością zaszczycił uczestników również dr hab. med. Leszek Brongel, małopolski konsultant wojewódzki w medycynie ratunkowej. W swoim przemówieniu przypomniał słuchaczom, jak młody jest zawód ratownika medycznego i jak równocześnie szybko się rozwija. Warte zapamiętania są słowa doktora kończące wystąpienie, podkreślające, że obserwujemy cały czas proces zastępowania lekarza w karetce przez ratowników medycznych, że to się dzieje właśnie teraz.

Jako ostatni powitał uczestników Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu CM-UJ, Dr hab. Ryszard Gajdosz.

Ostatnim punktem spotkania otwierającego zawody była prezentacja firmy Medline, dotycząca symulacji medycznej. W trakcie jej trwania uczestnicy mogli na chwilę cofnąć się w historii i poznać metody symulacji stosowane już przed tysiącami lat, a także zapoznać się z nowoczesnym symulatorem pacjenta istan.

Galeria zdjęć

[nggallery id=23]Wyświetlenia: 2 338

To nie koniec! Sprawdź najnowsze wpisy:

Konferencje, wydarzenia i zawody ratownicze w 2018 roku

Konferencje ratownicze z reguły odbywają się wiosną i jesienią. Są jednak i wydarzenia, które mają miejsce bardziej lub mniej regularnie przez cały rok, jak np. spotkania z cyklu Ratownictwo Po Godzinach. W tym miejscu postanowiłem stworzyć kalendarium wydarzeń ratowniczych na …

Pacjent w karetce nie musi cierpieć z bólu. Ale będzie!

Niedawno media obiegła informacja, jakoby bezduszni i niedouczeni pracownicy systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego znęcali się nad pacjentami i nie podawali im środków przeciwbólowych. Czy doniesienia medialne są zgodne z rzeczywistością? Czy w codziennej pracy ratownicy medyczni unikają podawania leków? Zapraszam …


Podoba Ci się na Ratowniczym?

Dzięki rejestracji otrzymasz informację na swojego maila o nowym wpisie od razu po publikacji. Dowiesz się również o rzeczach, których nie publikuję na Facebooku. Twojego adresu nie udostępnię nikomu!