Zaproszenie na szkolenie z pierwszej pomocy w lotnictwie

13 grudnia 2011, Edukacja, 2 komentarze

Dzisiaj w ramach prywaty szybkie ogłoszenie-zaproszenie. Jeden z moich bliskich znajomych jest organizatorem szkolenia z pierwszej pomocy, ukierunkowanego na zdarzenia w lotnictwie. Wiem, że większości z Was szkolenie z pierwszej pomocy nie jest potrzebne, lecz być może macie znajomych interesujących się lotnictwem, pracujących „w jego pobliżu” – dla takich osób to szkolenie będzie świetnym pakietem wiedzy i umiejętności ratujących życie. Poniżej treść ogłoszenia :-).

W dniach 4-5 lutego w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej odbędzie się „Szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Pilotów, Pilotów Instruktorów, Mechaników oraz osób zainteresowanych”.

Kurs przeprowadzi firma Ratownictwo i Edukacja z Krakowa z wieloletnim doświadczeniem szkoleniowym przy współpracy z AZL. Instruktorami będą Ratownicy Medyczni na co dzień pracujący w pogotowiu ratunkowym, oddziałach ratunkowych i Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Kurs potrwa 16 godzin (2 dni) i obejmie swoją tematyką podstawowe zagadnienia pierwszej pomocy w lotnictwie takie jak: resuscytację krążeniowo – oddechową z użyciem AED, zachowanie drożności dróg oddechowych, postępowanie w urazach wielonarządowych w katastrofach lotniczych, postępowanie w oparzeniach, urazach kostno – stawowych a także czynności ratunkowe w najczęstszych nagłych stanach internistycznych (zawał mięśnia sercowego, udar, astma, anafilaksja, epilepsja, cukrzyca).

Szkolenie obejmuje postępowanie ratunkowe u dorosłych jak i podstawy postępowania u dzieci. Kierunkowane jest na sytuacje typowo lotnicze. Kurs organizowany jest z naciskiem na ćwiczenia praktyczne w małych grupach na nowoczesnych manekinach i pozorantach w formie sytuacji pozorowanych.

Koszt szkolenia to 300 PLN. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 stycznia 2012. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z:

Maciejem Billem – AZL
tel. 791 118 765
mail: maciej_bill@azl.pl

Piotrem Kominkiem – Ratownictwo i Edukacja
tel. 509 259 869
mail: piotr@ratownictwoiedukacja.plWyświetlenia: 3 802

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: