Zaproszenie na szkolenie z pierwszej pomocy w lotnictwie

13 grudnia 2011, Edukacja, 2 komentarze

Dzisiaj w ramach prywaty szybkie ogłoszenie-zaproszenie. Jeden z moich bliskich znajomych jest organizatorem szkolenia z pierwszej pomocy, ukierunkowanego na zdarzenia w lotnictwie. Wiem, że większości z Was szkolenie z pierwszej pomocy nie jest potrzebne, lecz być może macie znajomych interesujących się lotnictwem, pracujących „w jego pobliżu” – dla takich osób to szkolenie będzie świetnym pakietem wiedzy i umiejętności ratujących życie. Poniżej treść ogłoszenia :-).

W dniach 4-5 lutego w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej odbędzie się „Szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Pilotów, Pilotów Instruktorów, Mechaników oraz osób zainteresowanych”.

Kurs przeprowadzi firma Ratownictwo i Edukacja z Krakowa z wieloletnim doświadczeniem szkoleniowym przy współpracy z AZL. Instruktorami będą Ratownicy Medyczni na co dzień pracujący w pogotowiu ratunkowym, oddziałach ratunkowych i Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Kurs potrwa 16 godzin (2 dni) i obejmie swoją tematyką podstawowe zagadnienia pierwszej pomocy w lotnictwie takie jak: resuscytację krążeniowo – oddechową z użyciem AED, zachowanie drożności dróg oddechowych, postępowanie w urazach wielonarządowych w katastrofach lotniczych, postępowanie w oparzeniach, urazach kostno – stawowych a także czynności ratunkowe w najczęstszych nagłych stanach internistycznych (zawał mięśnia sercowego, udar, astma, anafilaksja, epilepsja, cukrzyca).

Szkolenie obejmuje postępowanie ratunkowe u dorosłych jak i podstawy postępowania u dzieci. Kierunkowane jest na sytuacje typowo lotnicze. Kurs organizowany jest z naciskiem na ćwiczenia praktyczne w małych grupach na nowoczesnych manekinach i pozorantach w formie sytuacji pozorowanych.

Koszt szkolenia to 300 PLN. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 stycznia 2012. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z:

Maciejem Billem – AZL
tel. 791 118 765
mail: maciej_bill@azl.pl

Piotrem Kominkiem – Ratownictwo i Edukacja
tel. 509 259 869
mail: piotr@ratownictwoiedukacja.plWyświetlenia: 4 294

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: