Wydarzenia ratownicze – koniec kwietnia 2010

20 kwietnia 2010, Edukacja oraz Wydarzenia, Komentarze (0)

W miejscu niniejszego wpisu na blogu pojawić się miał jak zwykle przegląd wiadomości minionego tygodnia. Jednakże uwaga mediów przez cały czas tak mocno skupiona była na jednym, że postanowiłem sobie odpuścić. Wiadomości poświęconych ratownictwu na portalach było jak na lekarstwo a pisać o katastrofie zamiaru nie mam. Co w zamian? Krótka zapowiedź kilku wydarzeń, na które przy baaardzo szybkiej decyzji można się załapać. Oczywiście wszystkie tego typu eventy staram się wpisywać na bieżąco do ratowniczego kalendarza, ale pewnie rzadko tam zaglądacie ;-).

XV Ogólnopolskie Forum Ratownictwa
Konferencja wprawdzie zaczęła się dzisiaj, jednakże na drugi dzień osoby z Inowrocławia pewnie mogą się załapać. Forum Ratownictwa ma podsumować postęp i rozwój ratownictwa w Polsce na przełomie lat 1990 – 2010. Więcej o Forum na stronie inowroclaw.pl.

Nagłe stany sercowo-naczyniowe – postępowanie ratunkowe
W dniu jutrzejszym (21 kwietnia) rozpoczyna się dwudniowa konferencja naukowo-szkoleniowa zatytułowana jak powyżej. Miejscem odbywania konferencji będzie Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. W jej trakcie zostaną poruszone tematy związane m.in z leczeniem i rokowaniem pacjentów z bólem zamostkowym, farmakoterapią w OZW, Wytycznymi 2010 PRC. Informacje znajdują się na stronie www.warsztaty.krakow.pl.

III Konferencja Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego
Kolejne wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie – start 22 kwietnia. Konferencja potrwa 3 dni a jej przewodnim tematem będą „Obrażenia ciała”. Program jest bardzo obszerny zarówno pod względem wykładów jak i warsztatów, najlepiej zapoznać się z nim w całości na stronie PTPR.

Pierwsza pomoc i edukacja dla bezpieczeństwa od przedszkola do szkoły ponadgimnazjalnej
Jednodniowa konferencja, która odbędzie się 22 kwietnia w Jeleniej Górze. Adresowana przede wszystkim do dyrektorów szkół i przedszkoli a także nauczycieli. Do ciekawych na pewno można zaliczyć wykłady o nauczaniu pierwszej pomocy w Saksonii oraz czeskiej stronie Euroregionu Nysa. Więcej informacji znajduje się na stronach wydawnictwa Elamed.

I Manewry Grup Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża Polski Południowo-Zachodniej „EURO 2012”
Manewry mają odbyć się w miejscowości Żary. Oprócz obecności jednostek polskich, m.in. grup ratownictwa PCK, OSP, PSP, Policji w manewrach mają wziąć udział grupy Niemieckiego oraz Austriackiego Czerwonego Krzyża. Data manewrów to 23 do 25 kwietnia. Informacje na Elamed po raz kolejny.Wyświetlenia: 1 009

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: