Wydarzenia branżowe – maj 2011

4 maja 2011, Wydarzenia, Komentarze (0)

Jak to zwykle bywa w maju i innych miesiącach około wakacyjnych, w naszej branży zaplanowanych jest sporo ciekawych wydarzeń ratowniczych. Zapraszam Was do krótkiego przeglądu miesiąca maja, może znajdziecie chwilę wolnego czasu, żeby odwiedzić jedną z imprez :-).

11-14 maj – Jura 2011 – 6. Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym

Zawody na Śląsku, będące eliminacjami do Mistrzostw Polski w RM, organizuje w tym roku Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu. Zawody odbędą się w Hucisku na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Program mistrzostw prezentuje się w miarę standardowo. Choć informacja prasowa mówiła o przewidywanym starcie 35 zespołów, na ten moment na stronie mistrzostw podanych jest tylko 21. Może jeszcze część z nich nie potwierdziła startu?
W każdym bądź razie, jak tylko mi się uda wyrwać, to postaram się na jeden dzień przyjechać na te zawody i poobserwować zmagania zespołów.

18-21 maj – Podlaski Rajd Ratownictwa Medycznego

Podlaski Rajd również i w tym roku stanowić będzie eliminacje do MP, a odbędzie się już po raz 8. Jego organizatorem jest Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Niestety strona mistrzostw nie została jeszcze uruchomiona, i na głównej WSPR znajdują się tylko szczątkowe informacje.

26-29 maj – II Ogólnopolskie Zawody Uczelni Medycznych w RM

O tym wydarzeniu pisałem już wcześniej, jako że Ratowniczy.net objął je patronatem medialnym. Zawody uczelni medycznych w RM odbędą się dopiero drugi raz – w tym roku podjęli się ich organizacji ubiegłoroczni zwycięzcy, absolwenci CM-UJ. Impreza zapowiada się naprawdę fajnie i serdecznie Was na nią zapraszam. O niej zresztą będzie opublikowany jeszcze jeden artykuł.

31 maj – XIX edycja seminarium w cyklu Technologie Informatyczne w Medycynie

Choć o tego typu wydarzeniach raczej nie publikuję informacji, to tutaj robię wyjątek. Tematem tegorocznego seminarium, które odbędzie się w Warszawie, jest „Elektroniczna dokumentacja i narzędzia informatyczne w ratownictwie medycznym i technicznym”. Program seminarium przypadnie do gustu przede wszystkim osobom interesującym się informatyzacją oraz zarządzaniem w ochronie zdrowia. Ja natomiast będę miał przyjemność rzeczone seminarium poprowadzić.

Do usłyszenia i zobaczenia!Wyświetlenia: 1 271

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: