Wieziesz dzieci w aucie? Wg matki na drodze wolno ci wszystko!

24 listopada 2013, Media, 5 komentarzy

Czym się różni pirat drogowy wyprzedzający na trzeciego od kierowcy, który ot tak, po prostu, zajeżdża innym drogę, co chwilę gwałtownie hamuje? Albo co odróżnia pijanego kierowcę jadącego wężykiem od kierowcy trzeźwego jadącego takim samym wężem, lecz zajętego innymi ważnymi sprawami podczas kierowania pojazdem? Większość odpowie, że różnicy nie ma. Tak jednak nie uważa Magdalena Mikołajczyk, matka dwójki dzieci.

Pani Magdalena od jakiegoś czasu prowadzi vloga, w którym opowiada o blaskach i cieniach macierzyństwa. Jest również artystką kabaretową. Tyle tylko, że najwyraźniej te dwie życiowe role: matki i kabareciarza, mocno jej się pomyliły i w niebezpieczny sposób dla innych użytkowników dróg zazębiły. W swoim niedawnym wideo zatytułowanym „Jeżeli widzicie, że jakieś auto głupio zajeżdża wam drogę, to sprawdźcie, czy ta 'baba’ nie jedzie z dziećmi” dała wyraz swojej lekkomyślności i braku szacunku dla zdrowia i życia nie tylko innych kierowców, ale i na dobrą sprawę swoich dzieci. Po prostu obejrzyjcie poniższy film. Możecie cały, możecie przeskoczyć do 03:30.

Cóż więc robi pani Magda w trakcie podróżowania samochodem? No nic, jest po prostu matką swoich dzieci. Nakleja naklejki, karmi dzieci, wtyka smoczki, opowiada historyjki, czyta książki (na szczęście zna je na pamięć!). Dzięki bogu, czasem do niektórych czynności się zatrzymuje, nie może jednak do każdej, bo nigdy by nie dojechała do celu.

Stąd prośba od pani Magdy:

jeśli widzicie, że jakieś auto przed wami głupio zajeżdża wam drogę, albo jedzie wężykiem, albo zatrzymuje się i rusza, zatrzymuje się i rusza bezustannie, to zanim tego kierowcę w aucie obtrąbicie, zanim pomyślicie że ktoś jest pijany, zanim przejeżdżając obok postukacie się w głowę i pomyślicie, że no wiadomo, baba, to sprawdźcie czy ta baba nie wiezie dzieci, a tym samym nie zdaje egzaminu do cyrku.

No właśnie, „cyrk” to dobre określenie. A może nawet nie, bo w cyrku artysta nie zagraża widzom. Ta artystka natomiast zagraża innym na drodze, zagraża swoim dzieciom i w końcu sobie samej. A powodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym podpada już pod konkretne paragrafy polskiego prawa.

Mam nadzieję, że taka matka to przypadek jednostkowy…Wyświetlenia: 8 312

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: