Wiedza na wagę życia – artykuł w „Żyjmy dłużej”

27 lipca 2010, Pierwsza pomoc, 7 komentarzy

Lipiec się już prawie skończył, a ja zapomniałem Wam napisać o pewnej rzeczy na ratowniczym. Jakiś czas temu napisała do mnie pani Sylwia Skorstad, dziennikarka z wydawnictwa medycznego Medi Press. Pani Sylwia poprosiła mnie o pomoc i udzielenie konsultacji przy tworzeniu artykułu o udzielaniu pierwszej pomocy do magazynu „Żyjmy dłużej” . Ze swojej strony przygotowałem i przesłałem pani Sylwii różne informacje i szczerze powiedziawszy zapomniałem o całej sprawie :-). Fakt podjętej współpracy przypomniała mi dopiero okładka magazynu, którą przypadkiem zobaczyłem w kiosku.

Oczywiście niezwłocznie zakupiłem lipcowe wydanie miesięcznika „Żyjmy dłużej”, aby sprawdzić efekt końcowy i nauczyć się w końcu czegoś o pierwszej pomocy ;-). I tutaj miłe zaskoczenie. Rzadko spotykam się z tak rzetelnym podjęciem tematu pierwszej pomocy. Artykuł razem z grafiką zawarty został na 10 stronach magazynu. Co ważne, wszystkie informacje o ratownictwie zostały napisane w sposób bardzo przystępny, zrozumiały i całość czyta się z prawdziwym zainteresowaniem.

Duże podziękowania należą się w tym miejscu pani Sylwii Skorstad za poważne potraktowanie tematu pierwszej pomocy, który niestety często jest traktowany po macoszemu. „Żyjmy dłużej” wydawane jest w nakładzie 60 tysięcy egzemplarzy więc duża szansa, że choć część naszego społeczeństwa chociaż w teorii zwiększy swoją znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy.

Dodatkowo cały artykuł został opublikowany na portalu medycznym Onetu www.medonet.pl. Tak więc artykuł, przy tworzeniu którego brałem udział, możecie przeczytać w lipcowym wydaniu „Żyjmy dłużej” i na stronie „Wiedza na wagę życia„.

PS Dajcie znać w komentarzach, jak Wam się podoba artykuł :-).Wyświetlenia: 1 643

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: