Wiedza na wagę życia – artykuł w „Żyjmy dłużej”

27 lipca 2010, Pierwsza pomoc, 7 komentarzy

Lipiec się już prawie skończył, a ja zapomniałem Wam napisać o pewnej rzeczy na ratowniczym. Jakiś czas temu napisała do mnie pani Sylwia Skorstad, dziennikarka z wydawnictwa medycznego Medi Press. Pani Sylwia poprosiła mnie o pomoc i udzielenie konsultacji przy tworzeniu artykułu o udzielaniu pierwszej pomocy do magazynu „Żyjmy dłużej” . Ze swojej strony przygotowałem i przesłałem pani Sylwii różne informacje i szczerze powiedziawszy zapomniałem o całej sprawie :-). Fakt podjętej współpracy przypomniała mi dopiero okładka magazynu, którą przypadkiem zobaczyłem w kiosku.

Oczywiście niezwłocznie zakupiłem lipcowe wydanie miesięcznika „Żyjmy dłużej”, aby sprawdzić efekt końcowy i nauczyć się w końcu czegoś o pierwszej pomocy ;-). I tutaj miłe zaskoczenie. Rzadko spotykam się z tak rzetelnym podjęciem tematu pierwszej pomocy. Artykuł razem z grafiką zawarty został na 10 stronach magazynu. Co ważne, wszystkie informacje o ratownictwie zostały napisane w sposób bardzo przystępny, zrozumiały i całość czyta się z prawdziwym zainteresowaniem.

Duże podziękowania należą się w tym miejscu pani Sylwii Skorstad za poważne potraktowanie tematu pierwszej pomocy, który niestety często jest traktowany po macoszemu. „Żyjmy dłużej” wydawane jest w nakładzie 60 tysięcy egzemplarzy więc duża szansa, że choć część naszego społeczeństwa chociaż w teorii zwiększy swoją znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy.

Dodatkowo cały artykuł został opublikowany na portalu medycznym Onetu www.medonet.pl. Tak więc artykuł, przy tworzeniu którego brałem udział, możecie przeczytać w lipcowym wydaniu „Żyjmy dłużej” i na stronie „Wiedza na wagę życia„.

PS Dajcie znać w komentarzach, jak Wam się podoba artykuł :-).Wyświetlenia: 1 660

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: