VI Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego – to już jutro!

13 listopada 2014, Wydarzenia, Komentarze (0)

Ależ ten czas leci. Dopiero co planowałem udział we wrześniowych „Nagłych stanach sercowo-naczyniowych – uraz i co dalej”, a tu już jutro zaczyna się ostatnia z trzech konferencji, które Ratowniczy.net objął patronatem (pomiędzy był jeszcze „Kongres Ratowników”). Czas leci szybko, więc i szybciutko przypominam co to za impreza oraz zapraszam do krótkiego wywiadu z organizatorem Sympozjum.

Tegoroczne Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego odbywa się po raz szósty. Cieszy mnie bardzo ten fakt, gdyż świadczy to o potrzebie rozwoju i integracji naszego środowiska. Jak dotychczas, miejscem Sympozjum jest Szczyrk, piękne niewielkie miasteczko, położone w Beskidzie Śląskim. Sympozjum odbywa się w dniach 14-16 listopada.

Jak podają organizatorzy, tegoroczne wydarzenie odbędzie się w nowej formule, składającej się z właściwego sympozjum, dodatkowych kursów, posiedzeń szkoleniowych oraz konkursu na Mistrza Ratownictwa Medycznego 2014. Tematyka Sympozjum będzie związana z neonatologią, pediatrią, ginekologią i położnictwem, chirurgią, torakochirurgią, farmakoterapią, psychologią i prawem.

W związku z rozpoczynającym się już jutro, 14 listopada, VI Ogólnopolskim Sympozjum Ratownictwa Medycznego, o odpowiedzenie na kilka moich pytań poprosiłem Piotra Dymona, jednego z organizatorów wydarzenia.

VI Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego - Szczyrk 2014

Sympozjum w Szczyrku zaczyna się już jutro. Atmosfera robi się coraz gorętsza?

PD: Zdecydowanie tak. Inauguracji każdego dużego przedsięwzięcia towarzyszą emocje. Organizacja, natłok pracy Komitetu Organizacyjnego, zbliżający się wielkimi krokami moment otwarcia Sympozjum jest jak najbardziej emocjonującym przeżyciem dla każdego z nas. Zdecydowanie można rzec, że atmosfera jest gorąca i nawet zagraża przegrzaniem.

Jak idą przygotowania do tak dużej imprezy, wszystko zostało już dopięte na ostatni guzik?

PD: Z informacji przekazanych członkom KO przez przewodniczącego wynika, że główne przygotowania dobiegły końca. W dniu 13.11 pozostanie podopinać szczegóły i czekać na uczestników. A będzie to niemała grupa, z naszych rejestrów wynika, że będzie to ok. 480 uczestników związanych bezpośrednio lub pośrednio z ratownictwem medycznym.

To już szósta edycja Sympozjum. Mam wrażenie, że w tym roku miejsca rozeszły się bardzo szybko, niczym ciepłe bułeczki?

PD: Tego typu imprezy cieszą się coraz większą popularnością. Świadczy to o zainteresowaniu środowiska ratowniczego i nazwijmy to okołoratowniczego w kwestii doskonalenia zawodowego, wymiany doświadczeń z osobami współtworzącymi System PRM czy też po prostu chęci porównania warunków pracy, wyposażenia czy procedur u różnych dysponentów ZRM – krótko mówiąc chęci pogadania z kolegami z innych części kraju, a co za tym idzie nawiązania nowych znajomości.

Tematyka wykładów – będzie krążyła wokół konkretnej dziedziny medycyny ratunkowej? Czy zaprezentowany zostanie szerszy przekrój tematyczny?

PD: Temat przewodni Sympozjum broni się sam: „Ratownik Medyczny – wiedza, praktyka, doświadczenie”. Niemniej jednak Komitet Organizacyjny i osoby wspomagające prace przy organizacji VI Sympozjum starały się przyciągnąć tak zróżnicowanych wykładowców i prowadzących seminaria, żeby każdy przez trzy dni trwania Sympozjum znalazł coś dla siebie.

Przewidujecie specjalne atrakcje w trakcie Sympozjum? Intrygująco brzmią „zadania nocne”, które mają się rozegrać pierwszego dnia wieczorem :-).

PD: Atrakcją już samą w sobie jest uczestnictwo w sympozjum. A na resztę zrzućmy zasłonę tajemnicy. Kto przybędzie sam się przekona, co kryje noc.

Dziękuję za rozmowę.

Więcej informacji nt. VI Ogólnopolskiego Sympozjum Ratownictwa Medycznego możecie znaleźć na stronie organizatora.

No to jak, kto z Was się wybiera?
Do zobaczenia! :-)Wyświetlenia: 1 045

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: