VI Kongres Polskiej Rady Resuscytacji – 6 powodów, dla których warto się wybrać

26 marca 2014, Wydarzenia, Komentarze (0)

W dniach 22-23 maja tego roku w Krakowie odbędzie się kolejny już Kongres Polskiej Rady Resuscytacji. Tych, którzy byli na wcześniejszych, zachęcać do uczestnictwa nie trzeba, wpis kieruję więc do wszystkich, którzy na Kongresie PRC nigdy nie byli. Aby nie rozwodzić się zbytnio, nie tworzyć elaboratów, zapraszam do lektury kilku argumentów przemawiających za tym, by w maju zawitać do Krakowa :-).

1. Ranga wydarzenia

Polska Rada Resuscytacji jest organizacją, której chyba żadnemu medykowi nie trzeba przedstawiać. To Ci ludzie, dzięki którym mamy w Polsce kursy certyfikowane, mamy przetłumaczone wytyczne European Resuscitation Council, mamy coroczne naukowe wydarzenia. Chcąc być na bieżąco z medycyną ratunkową warto dokształcać się właśnie na takich imprezach.

2. Tematy

Całej tematyki Kongresu kopiować na bloga nie będę, sensu to nie ma, znajdziecie go tutaj. W programie, jak widzicie, mamy cały przegląd medycyny ratunkowej. Oczywiście będzie o resuscytacji, w tym resuscytacji dzieci, w urazach, stosowaniu hipotermii terapeutycznej. Będzie o jakości RKO, o znaczeniu edukacji z zakresu BLS, stosowaniu urządzeń wspomagających i doszpikówkach. Tematów ciekawych wiele, każdy znajdzie coś dla siebie.

3. Wykładowcy

Tomasz Darocha, Janusz Andres, Elżbieta Byrska-Maciejasz, Arkadiusz Trzos, Grzegorz Cebula, Robert Gałązkowski – tych specjalistów zna chyba każdy, a to tylko część wykładowców. Sama ich obecność gwarantuje wysoki poziom Kongresu.

4. Cena

Do do 21.05.2014, czyli do dnia przed rozpoczęciem, koszt uczestnictwa wynosi 300 PLN brutto. To niewiele, porównując do kosztu szkoleń czy seminariów prowadzonych w całej Polsce przez różne firmy i firemki. To wręcz taniocha, patrząc na rangę wydarzenia i obecnych na niej specjalistów.

5. Zawody CPR

Coś, czego jeszcze u nas nie było, czyli zawody z zakresu zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych (ALS) odbywające się w trakcie Kongresu. Można je będzie nie tylko obejrzeć ale i wziąć udział. Koszt za zespół 3-osobowy wynosi 600 zł, zawarta jest w tym opłata za uczestnictwo w Kongresie. A może tak warto spróbować swoich sił?
Proponuję natomiast, patrząc na obecne trendy w całej Polsce, by zgłaszać się w zespołach dwuosobowych i pokazać, jak to wszyscy sobie świetnie radzą z pracą w zmniejszonym składzie osobowym :-).

6. Kraków i…

ja ;-). Znaczy się my :-). Kongres PRC to świetna okazja do odwiedzin Krakowa. Wszak każda jest dobra, by zawitać do Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa i spotkać masę pasjonatów ratowania ludzkiego życia.

To co, do zobaczenia?! :-)

Oficjalna strona Kongresu PRC
Strona rejestracji na KongresWyświetlenia: 6 382

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: