The Undeading czyli reanimacja w wykonaniu zombie

13 października 2012, Media, 3 komentarze

W Polsce brakuje mi ciekawych, kreatywnych i nietypowych kampanii społecznych zachęcających do udzielania pomocy. Tym bardziej, że za granicą pojawia się ich coraz więcej, m.in. Vinnie Jones’ z groźną miną zachęcający do podejmowania tzw. hands-only CPR (reanimacji polegającej na wykonywaniu tylko uciskania klatki piersiowej).

Tematyka pierwszej pomocy potrafi również zostać wykorzystana w sprytny sposób w reklamach produktów. Takowy właśnie zastosował producent bielizny, tworząc cykl „filmów instruktażowych” pod nazwą Super Sexy CPR. Na pewno któryś z nich widzieliście, tak jak ponad 2,5 mln osób na całym świecie (wg statystyk YouTube) – filmy rozeszły się po sieci niczym wirus.

Tym razem na potrzeby kanadyjskiej Heart & Stroke Foundation w sieci pojawił się film zatytułowany „The Undeading”. Główną postacią produkcji jest młoda kobieta w opustoszałym mieście, którą próbują zjeść zombie – żywe trupy. Jeśli czujecie klimat „The Walking Dead” lub „Resident Evil” to film na pewno przypadnie Wam do gustu.

Cóż się dzieje dalej? Na chwilę przed nieuniknioną śmiercią u kobiety dochodzi do utraty przytomności i nagłego zatrzymania krążenia. Wydaje się, że jej los jest policzony, żywe trupy są wokół niej gotowe do ataku. Te jednak zamiast rzucić się na ofiarę milkną, przyglądają się ciału leżącemu na asfalcie i…podejmują reanimację!

Reszty akcji zdradzać Wam nie będę, po prostu obejrzyjcie poniższe nagranie i napiszcie w komentarzu, jak Wam się podobało :-).Wyświetlenia: 2 860

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: