Strażak na motocyklu – FIREXPRESS

25 października 2009, Media oraz Sprzęt ratowniczy oraz Wydarzenia, 4 komentarze

motocykl straż
Przyznaję, czegoś takiego w życiu nie widziałem. Wy pewnie też nie, bo jak sądzę w Polsce takich cudów nie ma?
Ratownicy motocyklowi i rowerowi ne jednośladach z powodzeniem działają, ale żeby strażacy? U nas raczej to nie przejdzie.

Zapraszam Was do obejrzenia filmu – prezentacji greckiej jednostki pożarniczej szybkiego reagowania Firexpress.

Motocykl w akcji

Firexpress

Założenie działania motocykla pożarniczego jest właściwie takie samo jak motocykli ratunkowych – dojazd do miejsca zdarzenia w czasie krótszym niż jednostki „standardowe”. Jednoślad nie stoi w korkach, mniej miejsca kierowcy muszą zwolnić aby mógł przejechać.

Pojazdem bazowym jednostki Firexpress jest motocykl BMW R 1200RT wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową. Konstrukcja motocykla jest w pełni przystosowana do zwiększonego obciążenia i stabilnej jazdy przy każdej prędkości.
System gaśniczy składa się z dwóch zbiorników o pojemności 20 – 25 litrów wypełnionych mieszanką wody i piany gaśniczej. Połączone są zbiornikiem trzecim o pojemności 6,8 litra wypełnionym skompresowanym powietrzem. Lanca gaśnicza podłączona jest do węża o długości 20 lub 30 metrów.

Wrażenie robi niezłe. Pytanie do strażaków: idzie ugasić tym pożar ;-)?

źródło: FirexpressWyświetlenia: 3 515

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: