Strażak na motocyklu – FIREXPRESS

25 października 2009, Media oraz Sprzęt ratowniczy oraz Wydarzenia, 4 komentarze

motocykl straż
Przyznaję, czegoś takiego w życiu nie widziałem. Wy pewnie też nie, bo jak sądzę w Polsce takich cudów nie ma?
Ratownicy motocyklowi i rowerowi ne jednośladach z powodzeniem działają, ale żeby strażacy? U nas raczej to nie przejdzie.

Zapraszam Was do obejrzenia filmu – prezentacji greckiej jednostki pożarniczej szybkiego reagowania Firexpress.

Motocykl w akcji

Firexpress

Założenie działania motocykla pożarniczego jest właściwie takie samo jak motocykli ratunkowych – dojazd do miejsca zdarzenia w czasie krótszym niż jednostki „standardowe”. Jednoślad nie stoi w korkach, mniej miejsca kierowcy muszą zwolnić aby mógł przejechać.

Pojazdem bazowym jednostki Firexpress jest motocykl BMW R 1200RT wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową. Konstrukcja motocykla jest w pełni przystosowana do zwiększonego obciążenia i stabilnej jazdy przy każdej prędkości.
System gaśniczy składa się z dwóch zbiorników o pojemności 20 – 25 litrów wypełnionych mieszanką wody i piany gaśniczej. Połączone są zbiornikiem trzecim o pojemności 6,8 litra wypełnionym skompresowanym powietrzem. Lanca gaśnicza podłączona jest do węża o długości 20 lub 30 metrów.

Wrażenie robi niezłe. Pytanie do strażaków: idzie ugasić tym pożar ;-)?

źródło: FirexpressWyświetlenia: 3 817

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: