Specjalny kurs dla kierowcy karetki

29 grudnia 2010, Wydarzenia, Komentarze (0)

TVP Warszawa w dzisiejszej wiadomości zatytułowanej „Karetki tylko dla ratowników” donosi o ciekawej informacji, o której wiadomo już od lat. O fakcie pozbywania się kierowców z pogotowia ratunkowego już dawno temu wiedzieli wszyscy, włącznie z samymi zainteresowanymi. Kto w tym czasie chciał, wykształcenie ratownika medycznego zdobył. Kto nie chciał bądź nie miał możliwości, liczyć się musiał/musi z rozstaniem z pogotowiem ratunkowym. Dodam w tym miejscu, że osobiście nic do kierowców nie mam – z niektórymi lepiej mi się współpracowało niż z medykami.

Co mnie ciekawi natomiast w doniesieniu, to tajemnicze, „specjalne kursy”:

W karetkach wyjeżdżających do chorych będą mogły pracować tylko osoby przygotowane do działań ratunkowych. Wyłącznie lekarze, pielęgniarki oraz ratownicy medyczni. Dlatego wszyscy stołeczni kierowcy ambulansów musieli przejść specjalne kursy.

Lakoniczny opis wspomnianych kursów specjalnych niestety nic mi nie mówi co nie znaczy, że nie ciekawi. Wręcz przeciwnie. Może jest wśród Was, Czytelnicy, ktoś z Warszawy i wie cóż to za kursy musieli przejść kierowcy? Nie zauważyłem w żadnych aktach prawnych informacji o kursach dla kierowców karetek, może coś pominąłem? Chyba, że redaktorzy mieli na myśli „kurs na ratownika medycznego” ;-).Wyświetlenia: 5 908

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: