Rozporządzenie – świadczenia z ratownictwa medycznego

14 sierpnia 2009, Ratownictwo oraz Wydarzenia, Komentarze (0)

Dwa dni temu przez Ministerstwo Zdrowia przekazany został do uzgodnień zewnętrznych projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ratownictwa medycznego. O ile sam tekst rozporządzenia zbyt wiele nie przekazuje, to załącznik do niego zawiera już konkretne informacje. Najważniejszą z nich jest jeden z warunków realizacji świadczeń gwarantowanych (punkt 5.2):

Czas pracy osoby uprawnionej do wykonywania medycznych czynności ratunkowych, wchodzącej w skład zespołu ratownictwa medycznego, nie może przekraczać 12 godzin na dobę.

Rozporządzenie ma wejść w życie 31 sierpnia 2009, a uwagi do niego można zgłaszać do 20 sierpnia pisząc na adres: dep-uz@mz.gov.pl.

Czy jeśli rozporządzenie zostanie zatwierdzone w niezmienionej formie to od 1 września praca jednostek systemu w całej Polsce będzie wygląda inaczej niż do tej pory? Skończy się łączenie dyżurów w kilkudziesięcio godzinnie ciągi?Wyświetlenia: 1 454

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: