Rozporządzenie – świadczenia z ratownictwa medycznego

14 sierpnia 2009, Ratownictwo oraz Wydarzenia, Komentarze (0)

Dwa dni temu przez Ministerstwo Zdrowia przekazany został do uzgodnień zewnętrznych projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ratownictwa medycznego. O ile sam tekst rozporządzenia zbyt wiele nie przekazuje, to załącznik do niego zawiera już konkretne informacje. Najważniejszą z nich jest jeden z warunków realizacji świadczeń gwarantowanych (punkt 5.2):

Czas pracy osoby uprawnionej do wykonywania medycznych czynności ratunkowych, wchodzącej w skład zespołu ratownictwa medycznego, nie może przekraczać 12 godzin na dobę.

Rozporządzenie ma wejść w życie 31 sierpnia 2009, a uwagi do niego można zgłaszać do 20 sierpnia pisząc na adres: dep-uz@mz.gov.pl.

Czy jeśli rozporządzenie zostanie zatwierdzone w niezmienionej formie to od 1 września praca jednostek systemu w całej Polsce będzie wygląda inaczej niż do tej pory? Skończy się łączenie dyżurów w kilkudziesięcio godzinnie ciągi?Wyświetlenia: 1 469

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: