Ratowniczy przegląd tygodnia #7

28 grudnia 2009, Wydarzenia, Komentarze (0)

Przegląd prasyŚwięta minęły bardzo szybko i czas na kolejny ratowniczy przegląd wiadomości z minionego tygodnia. Niestety świąteczny klimat udzielił się nie tylko biesiadującym domownikom ale i personelowi karetek w Lublinie i Wrocławiu, którzy uprzyjemnili sobie dyżury „kropelką” alkoholu. Miejsce miał też kolejny wypadek z udziałem karetki, ciężko zliczyć który to z kolei w tym kończącym się roku i jak wskazuje artykuł – znowu z winy kierowcy ambulansu. Zapraszam do lektury!

Złamanie? Karetka po ciebie nie przyjedzie
W poznańskiej szkole nastolatek przewrócił się i złamał rękę. Dyspozytor przeprowadzając wywiad nie stwierdził zaistnienia stanu zagrożenia życia i nie wysłał do dziecka karetki. Zostało ono zawiezione do szpitala przez matkę. Fakt nie wysłania karetki wzbudził ogromne zdziwienie u rodzica oraz redaktorów.

SZAMOTUŁY – Uratowali życie rocznego dziecka
W Luboszu pod Pniewami jednoroczne dziecko przestało oddychać. Do wezwania wysłano karetkę, jednak dojazd na miejsce zdarzenia byłby zbyt długi. Z pomocą przyszli strażacy OSP Lubosz, którzy dotarli do dziecka po 5 min i udzielili mu pomocy. Zespół pogotowia, który przyjechał 10 min po strażakach, przewiózł dziecko wraz z matką do szpitala.

Dyrektor szpitala w Oleśnie: Nasze karetki działają dobrze
Ratownicy medyczni ze szpitala powiatowego w Oleśnie protestują przeciwko wprowadzaniu dwuosobowych składów zespołów ratownictwa medycznego. Dyrektor placówki Andrzej Prochota odpiera zarzuty twierdząc, że tak mały skład ma tylko jeden z zespołów, który wyjeżdża do wezwania średnio raz na dzień.

Wypadek karetki. Cztery osoby ranne
Do zdarzenia doszło w piątek przed południem w Częstochowie. W karetkę jadącą przez skrzyżowanie na sygnale uderzyło audi, którego kierowca miał zielone światło. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił lekarz i pielęgniarka, przewożony karetką pacjent oraz kierowca audi.

Pijany duet w Lublinie: lekarz i ratownik medyczny na dyżurze
W Lublinie pijany lekarz i ratownik medyczny pełnili dyżur w pierwszy dzień Świąt w zespole karetki transportowej (prywatnej firmy transportowej). Po południu o zaistniałej sytuacji Policję powiadomił anonimowy zgłaszający. Patrol Policji który dotarł do siedziby firmy zastał tam trzeźwego kierowcę karetki i ratownika medycznego, którego badanie wskazało zawartość 0,8 promila alkoholu w organizmie. Lekarz wyszedł chwilę wcześniej z firmy.

Po pijanemu kierował karetką
Kolejny „alkoholowy” incydent miał miejsce także w pierwszy dzień Świąt we Wrocławiu. Kierowca karetki firmy Triomed przyszedł na dyżur pijany. Dzięki czujności dyspozytora Policja została szybko powiadomiona i kierowca pracy nie rozpoczął. W wydychanym powietrzu miał 2,5 promila alkoholu.Wyświetlenia: 892

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: