Ratowniczy przegląd tygodnia #6

21 grudnia 2009, Wydarzenia, Komentarze (0)

Przegląd prasyZapraszam Was na szósty ratowniczy przegląd wiadomości. W minionym tygodniu prasa informowała o nowych ambulansach w kilku miejscach w Polsce (także o nowym śmigłowcu). Z mniej pozytywnych spraw opisany został przypadek ratownika medycznego, który sam musi płacić za leczenie po zakłuciu igłą oraz sytuacje, kiedy rodziny podrzucają schorowane osoby do szpitala na okres świąt.

Ratował chorego i zakłuł się brudną igłą
Kolejny przypadek w tym roku, kiedy ratownik medyczny zatrudniony na kontrakcie zakłuł się igłą. Z racji formy zatrudnienia Dariusz Olech z Gdańska będzie musiał sam zapłacić za drogie leczenie antyretrowirusowe – w analogicznej sytuacji np. narkoman otrzymałby leki za darmo.

Na lotnisku w Goleniowie testują nowy śmigłowiec medyczny
Na lotnisku w Goleniowie (woj. Zachodniopomorskie) testowany jest nowy śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Eurocopter EC 135. Maszyna ma rozpocząć dyżury jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Brytyjscy złodzieje okradają szpitale, karetki i pacjentów
Wielka Brytania boryka się z problemem nagminnego okradania placówek medycznych, ambulansów oraz pacjentów. Karetki okradane są w trakcie kiedy ratownicy udzielają chorym pomocy, najczęstszym łupem są nawigacje GPS.

Włocławek. Szpitalny Oddział Ratunkowy dostał nową karetkę.
Do szpitalnego oddziału ratunkowego we Włocławku kilka dni temu trafił nowy ambulans marki Mercedes. Ambulans będzie służył do transportu pacjentów na specjalistyczne badania i do innych jednostek. To tylko początek zmian na włocławskim SORze, gdyż szpital ma otrzymać 13,5 mln zł na remont oddziału.

Chorzy będą jeździć mercedesem
Przy raciborskim szpitalu rozpocznie stacjonowanie niedawno zakupiony ambulans marki Mercedes Sprinter. Karetka choć jest używana (sprowadzona z Niemiec) to jej stan jest bardzo dobry. Pojazd został zakupiony za 70 tys. zł.

W święta wnuczek na narty, dziadek do szpitala
Jak co roku powraca problem osób chorych w podeszłym wieku, które wysyłane są przez rodziny do szpitala na okres świąt. Dzięki temu rodziny mają „wolne” od opieki i mogą spokojnie wyjechać z domu, co więcej chory utrzymywany jest przez placówkę medyczną a jego świadczenia emerytalne/rentowe odbiera rodzina.

Karetka zderzyła się z samochodem osobowym
Warszawa. Do kolejnego wypadku z udziałem karetki doszło na ulicy Wybrzeże Gdańskie w piątek po południu. Na razie nie wiadomo kto spowodował wypadek, w którym, na szczęście, nikt nie został ranny.Wyświetlenia: 1 029

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: