Ratowniczy przegląd tygodnia #34

29 listopada 2010, Wydarzenia, Komentarze (0)

W przeciwieństwie do poprzedniego tygodnia, w obecnym tak wiele się nie wydarzyło. Poniżej do poczytania kilka artykułów luźniej niż zwykle związanych z ratownictwem.

Decyzja o podejmowaniu resuscytacji w przypadku szpitalnego zatrzymania krążenia
Rynekmedyczny.pl donosi o badaniu przeprowadzonym w jednym z polskich szpitali a związanych ze współdecydowaniem pacjenta o sposobie leczenia i ew. zaniechaniu resuscytacji. Pełny artykuł na stronie anestezjologia.net.

44-letni lublinianin wypadł z 10 piętra akademika. Żyje
Jak w tytule. Można przeżyć upadek z 10 piętra? Można!

Sześć zestawów na wagę życia dla przemyskiej policji
Policjanci otrzymali torby ratownicze od Stowarzyszenia Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych „Bezpieczne życie”. Koszt jednego wyniósł 1700 zł.

Chrzanów: szpital zbuduje lądowisko dla śmigłowców LPR
Szpital Powiatowy w Chrzanowie po odwołaniu otrzymał dotację na budowę lądowiska dla śmigłowców. 530 tys. (z kwoty inwestycji 620 tys.) będzie pochodziło z funduszy UE.

Biała Podlaska: zmodernizowany SOR już działa
W ramach inwestycji powiększono powierzchnię SORu, usprawniono ciągi komunikacyjne, zakupiono specjalistyczny sprzęt ratujący życie.Wyświetlenia: 765

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: