Ratowniczy przegląd tygodnia #32

15 listopada 2010, Wydarzenia, Komentarze (0)

Witam Was w cotygodniowym przeglądzie wiadomości ratowniczych. Poniżej znajdziecie odnośniki do informacji z minionego tygodnia, które nie załapały się na standardowy wpis ;-).

Śląskie. Nowe karetki w wojewódzkim pogotowiu ratunkowym
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach oddało do użytku 7 nowych karetek: 2 dla stacji w Katowicach i po jednej dla stacji w Zabrzu, Bytomiu, Pyskowicach, Pszczynie i Knurowie.

Ratownicy mają nową bazę i karetki
Ratownicy z Międzylesia (WSPR „Meditrans”) otrzymali nowe pomieszczenia socjalne, zlokalizowane w budynku Szpitala Specjalistycznego.

Wypadek karetki pogotowia w Tychach
Chwilę temu w Katowicach miał miejsce wypadek karetki, niestety kolejny wydarzył się w Tychach. Z niepotwierdzonego źródła (komentarze pod art.) wynika, że kierowca pojazdu osobowego był pod wpływem alkoholu.

Dwie karetki do zadań specjalnych trafiły do Szczecina i Polic
W Szczecinie rozpoczęła pracę rzadko spotykana w naszym kraju karetka terenowa. Ambulans został zakupiony za kwotę prawie 500 tys. zł.

Poznań – Pacjent wił się z bólu, ale nie doczekał pomocy
Dyspozytor PR w Poznaniu odmówił wysłania karetki do pacjenta z podejrzeniem napadu kolki nerkowej z racji braku stanu zagrożenia życia. Starszy mężczyzna otrzymał pomoc od lekarza POZ dopiero rano.

Kierowca karetki miał pół promila i pojechał do szkoły ratować chłopaka
W Bielsku Podlaskim dyżur pełnił nietrzeźwy kierowca karetki. O sprawie zaalarmował Policję dyrektor szkoły, do której ucznia przyjechał ZRM.

Inowrocław. Przy szpitalu powstanie nowoczesne lądowisko dla śmigłowców
W Inowrocławiu w 2011 roku powstanie przy szpitalu lądowisko, które będzie w stanie przez całą dobę przyjmować śmigłowce LPR. Szpital pozyskał środki ministerialne na budowę w wysokości 3,8 mln zł.Wyświetlenia: 795

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: