Ratowniczy przegląd tygodnia #31

8 listopada 2010, Wydarzenia, Komentarze (0)

Kolejny tydzień za nami. Planowanych wpisów miało pojawić się na ratowniczy.net więcej, niestety obowiązki nie pozwoliły mi na to. Tymczasem zapraszam Was do cotygodniowego przeglądu wiadomości związanych z naszą branżą.

Pacjent w karetce pod okiem kamer. To legalne?
WSPR w Szczecinie wprowadza do swoich karetek monitoring. Pomysł dyrektora pogotowia budzi wiele kontrowersji i obaw u ratowników i nie tylko.

Lekarze mogą spać, kiedy karetki zasuwają na całego
Także w Szczecinie został zwrócony problem na sposób funkcjonowania przychodni sprawujących nocną opiekę medyczną, o których istnieniu pacjenci niekoniecznie wiedzą. Oczywiście taki układ jest jak najbardziej korzystny…dla lekarzy POZ.

Pogotowie zwalnia kierowców. Pracę straci 20 osób
WPR z Lublina, jako jedna z ostatnich jednostek pogotowia w Polsce, zwalnia kierowców karetek nie będących ratownikami medycznymi. Dyrektor tłumaczy, że kierowcy mieli 10 lat na uzupełnienie wykształcenia.

Kraków: Ratownicy na motorach dostaną dodatkowe pieniądze
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski obiecał Fundacji R2 finansowanie jej działalności w przyszłym roku.

Karetka zrobiona na indywidualne zamówienie
Rzeszowski nowo otwierany szpital Pro-Familia zakupił nowoczesny neonatologiczny ambulans.

Wrocław: WOPR nauczy pierwszej pomocy
Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego mieli okazję przejść szkolenie z pierwszej pomocy prowadzone przez WOPRowców. [jak zawsze chwalę takie pomysły, lecz drodzy ratownicy WOPR dajcie sobie spokój z uczeniem robienia kołnierza z gazety i ręcznika…]



Wyświetlenia: 857

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!





To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: