Ratowniczy przegląd tygodnia #28

11 października 2010, Wydarzenia, Komentarze (0)

Po dłuższej przerwie postanowiłem przywrócić na ratowniczy.net serię przeglądu wiadomości minionego tygodnia. Publikowane w niej wpisy ulegną jednak uproszczeniu – do odnośnika źródłowego i zdania-dwóch komentarza. Wszystko spowodowane jest małą ilością wolnego czasu i w sumie bezcelowością parafrazowania tekstu oryginalnego. Do dzieła.

Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego dostało nową karetkę
Przy szpitalu wojskowym w Opolu stacjonuje nowa karetka, którą Centrum dostało od Ministerstwa Zdrowia. Volkswagen Transporter zakupiony został za 225 tys. zł.

Motokaretka, to jest to, czego potrzebowali medycy
Olsztyńskie pogotowie ratunkowe podsumowując sezon pracy ambulansu motocyklowego jest w pełni usatysfakcjonowane jego funkcją. Wicedyrektor Magdalena Zakrzewska przekonuje, że na pewno z niego nie zrezygnują.

Karetka zostawiła na ulicy chorego mężczyznę. Pacjent zmarł
W Dębnie karetka została wezwana do mężczyzny leżącego na ulicy, jak się okazało później pijanego. Nie czekając na przyjazd patrolu Policji karetka specjalistyczna odjechała z miejsca wezwania. Sprawę bada prokuratura, gdyż pacjent chwilę później zmarł.

Chojnice: Karetka uderzyła w auto osobowe
W Chojnicach karetka na sygnale uderzyła w jadący przed nią pojazd, którego kierowca chciał skręcić do posesji. Prowadzący i pasażerowie samochodu osobowego zostali przewiezieni do szpitala. Sprawę wyjaśnia Policja.

Nie wystarczą nowoczesne karetki, najważniejsi są ludzie
Wywiad z dyrektorem Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego, Józefem Zygmuntem.Wyświetlenia: 828

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: