Ratowniczy przegląd tygodnia #27

15 sierpnia 2010, Wydarzenia, 2 komentarze

Wzywają karetkę do czkawki
Reportaż zrealizowany przez warszawski TVN pokazuje realia wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego. Jak się okazuje, pogotowie jest pomocne zarówno przy złym samopoczuciu po spożyciu alkoholu, jak i przy czkawce, biegunce czy też przy wywiezieniu do szpitala członka rodziny sprawiającego problemy w opiece. Materiał warty obejrzenia, uświadamiający nasze społeczeństwo w kwestii korzystania z numerów 999 i 112 – warto go obejrzeć, podesłać rodzinie, znajomym :-).

Łódzkie. Zarzut dla pijanego ratownika medycznego
25 letni ratownik medyczny z pogotowia ratunkowego w Opocznie w woj. łódzkim usłyszał zarzut narażenia pacjentki na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Związane jest to z sytuacją, jaka miała miejsce w poniedziałek nad ranem. Rodzina pacjentki, do której przyjechała karetka, od zespołu wyczuła woń alkoholu. Powiadomiona policja przebadała całą załogę alkomatem i okazało się, że w wydychanym powietrzu ratownik medyczny ma ok. 1,6 promila alkoholu. Ratownik od razu został zatrzymany w areszcie, a teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Pacjent zmarł w karetce. Sprawą zajęła się prokuratura
Ciąg dalszy sprawy śmierci w karetce.
Prokuratura bada sprawę śmierci pacjenta, do której doszło kilka tygodni temu. W Łodzi ze Szpitala im. Madurowicza karetka transportowa wyjechała wraz z trzema pacjentami. Celem transportu był Szpital im. M.Pirogowa, gdzie pacjenci mieli mieć wykonany rentgen. Niestety na chwilę przed dotarciem do celu jeden z chorych stracił przytomność, doszło u niego do zatrzymania akcji serca. Niestety transport wykonywał sam kierowca, który podjechał pod izbę przyjęć i poprosił o pomoc tamtejszy personel. Akcja reanimacyjna nie przyniosła skutku – prokuratura bada, czy stan zdrowia mężczyzny pozwalał na transport a jeśli tak, to czy nie powinien on być wykonywany w asyście lekarskiej.

Najdroższa karetka już lata po naszym niebie
Od czwartku pracę rozpoczął kolejny nowy śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Eurocopter EC-135. Poznań stanowi dziewiątą bazę, w której nowoczesne maszyny już stacjonują, a do końca tego roku w sumie po naszym niebie mają latać 23 śmigłowce EC-135.Wyświetlenia: 954

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: