Ratowniczy przegląd tygodnia #24

4 lipca 2010, Wydarzenia, Komentarze (0)

Przed nami kolejny przegląd wiadomości ratowniczych z kończącego się właśnie tygodnia, w sumie po krótkiej przerwie. Co się w nim wydarzyło? Media internetowe donoszą o problemach niektórych jednostek pogotowia ratunkowego z północnej Polski, których karetki mają problemy z dojazdem do pacjentów. Kłopot także stanowią nagminne interwencje w poznańskim pogotowiu realizowane z powodu nadużywania alkoholu. Wakacje stanowią okres wzmożonej aktywności turystycznej, stąd na stanowiskach pracy działa więcej ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i nie tylko.

Poznań baluje, karetka kursuje. A lekarze…
Poznańskie pogotowie ratunkowe, a dokładniej karetki stacjonująca w Starym Mieście, regularnie realizują wyjazdy do osób po spożyciu alkoholu. Największa ich ilość przypada, jak podają ratownicy, na weekendy (zaczynające się od studenckich czwartków), poniedziałki, kiedy wszyscy trzeźwieją oraz dni wypłaty. Szacunkowe dane sugerują, że w tym rejonie miasta nawet 60 procent wyjazdów jest nieuzasadnionych.

Karetka nie mogła dotrzeć do chorej. Drogę zagrodził jej szlaban
Ratownicy w Stargardzie Szczecińskim zostali wezwani do pacjentki, u której podejrzewano zawał. Dojazd do kobiety potrzebującej pomocy utrudniła im przeszkoda, znana chyba wszystkim pracownikom pogotowia – zamknięty szlaban przy wjeździe na osiedle. Problem jest znany i nie dziwi już chyba nikogo, natomiast ciekawa jest dalsza część tego wydarzenia. Kiedy karetce udało się w końcu wjechać na teren osiedla okazało się, że kobieta pojechała już do szpitala – taksówką.

Karetka pogotowia nie mogła trafić do chorego. W Łęknie przesunięto tablicę o 1,5 kilometra
Kolejny problem związany z dojazdem do pacjenta miał miejsce w powiecie koszalińskim. Tutaj kłopot pojawił się po remoncie drogi przechodzącej przez miejscowość Łekno, po którym tablica z nazwą miejscowości została znacznie przesunięta. W tej sytuacji, osoby jadące od strony Koszalina mijając tablicę z nazwą Łekno, natrafiają na zabudowania należące do Kazimierza Pomorskiego. W tym przypadku na szczęście choremu nic się nie stało ale decydenci obiecali sprawę rozwiązać jak najszybciej.

Wodna karetka znów pilnuje plaż w Trójmieście
W czwartek rozpoczęła dyżury w Zatoce Gdańskiej wodna karetka WOPR. Jej załoga będzie pomagać poszkodowanym do końca sierpnia. Obsadę zespołu stanowią: sternik, ratownik WOPR, ratownik medyczny i lekarz. Karetka jest zakontraktowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, z tego też względu posiada pełne wyposażenie wymagane przez NFZ zgodne z Polskimi Normami.


Bezpieczne Lato 2010. Mieszkańcy województwa otrzymają bezpłatne karty ICE

W ramach akcji „Bezpieczne Lato 2010” Urząd Marszałkowski w Szczecinie przygotował dziesięć tysięcy kart ICE, które otrzymają za darmo mieszkańcy oraz turyści w województwie zachodniopomorskim. Karty In Case of Emergency mają rozdawać służby ratownicze oraz wolontariusze z organizacji pozarządowych.

Grudziądz: Ratownicy na dwóch kółkach
Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża w Grudziądzu zamiast wyjazdu na wakacje wsiądą na rowery i przez okres urlopowy będą zapewniać bezpieczeństwo turystom i mieszkańcom miasta. Patrol rowerowy PCK będzie pełnił dyżury w dni robocze od godziny 12.30 do 17, poruszając się po trasie od basenu w Tarpnie do plaży miejskiej nad Rudnikiem. Na potrzeby patrolu wolontariusze otrzymali nowe rowery wyposażone w apteczki oraz stroje zapewniające dobrą widoczność.



Wyświetlenia: 934

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!





To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: