Ratowniczy przegląd tygodnia #22

3 czerwca 2010, Wydarzenia, Komentarze (0)

Dwa ostatnie tygodnie minęły z prędkością światła, sam nawet nie wiem jak to się stało. Wyjątkowy nadmiar obowiązków sprawił, że ratowniczy.net się troszeczkę zakurzył a posty które miały zostać opublikowane (np. relacja z mistrzostw w Raciborzu) nawet jeszcze nie powstały. Obecny tydzień pod względem dni roboczych jest wyjątkowo krótki :-), tak więc powinno mi się udać nadrobić zaległości związane z prowadzeniem bloga. Jako, że mam jeszcze na głowie nierozwiązany problem z wgrywaniem większej ilości zdjęć na serwer (co wyszło przy próbie publikacji zdjęć z mistrzostw), na pierwszy ogień leci przegląd wiadomości z minionego tygodnia. Zapraszam!

Kraków: karetka uwięziona w korkach, a chory czeka
Pogotowie ratunkowe z Krakowa odczuwa skutki prowadzonych równocześnie wielu remontów dróg w mieście. Pomimo odpowiedniej lokalizacji stacji wyjazdowych karetki niejednokrotnie mają problem z dotarciem do pacjentów. Przemysław Guła sugeruje, że korzystne mogłoby być przeszkolenie kierowców pogotowia z ekstremalnej jazdy po mieście.

Karetka potrąciła kobietę
Do zdarzenia doszło w miejscowości Zambrów w województwie podlaskim. Pod przychodnią na chodniku kierowca karetki wykonywał manewr cofania i nie zauważył przechodzącej tamtędy 77-letniej kobiety. W wyniku wypadku poszkodowana doznała złamania ręki.

Zmarła, bo nie było karetki
Mieszkanka Warszawy w przebiegu zawału serca doznała nagłego zatrzymania krążenia. Na miejscu zdarzenia reanimację rozpoczął mąż kobiety, jednakże karetka nie dotarła do niej na czas. Przyjechała dopiero po godzinie. Rzecznik stołecznego pogotowia przyznaje, iż winę ponosi za to dyspozytor, który z powodu braku lekarza w składzie zespołu nie wysłał w zamian karetki z samymi ratownikami. Teraz mąż zmarłej warszawianki postanowił założyć „Fundację Hanny Bożyk Pogotowie Ratunkowe – Dlaczego Nie Zdążyło?”. Ma ona monitorować podobne, jak jego żony, przypadki, a w razie pozyskania środków dopłacać do pensji lekarzy i ratowników.

Ćwiczenia w Słupsku. Wypadek na Arciszewskiego – cztery osoby w szpitalu
W ramach VIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki w Słupsku odbyła się symulacja wypadku komunikacyjnego, w którym ranne zostały cztery osoby. Pokaz został przygotowany przez studentów Katedry Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku.Wyświetlenia: 964

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: