Ratowniczy przegląd tygodnia #21

27 kwietnia 2010, Wydarzenia, 2 komentarze

Szlaban. Dla pogotowia także
Powraca znany już problem, z tym że teraz w Toruniu. Kłopot oczywiście stanowią ogrodzone osiedla, na które wjazd jest możliwy tylko i wyłącznie przez automatycznie otwieraną bramę. Dla mieszkańców wygoda i większe bezpieczeństwo na co dzień, dla pogotowia i oczekującego chorego ogromny problem. W tym przypadku rzecznik spółdzielni tłumaczy, iż zespół karetki powinien zostać poinformowany przez wzywającego, z której bramy powinien skorzystać – który z dwóch wjazdów znajduje się w zasięgu pilota.

Nowa karetka
Od 1 maja mieszkańcom Piekar Śląskich pomocy udzielać będzie zespół nowej karetki specjalistycznej. Wieloletnia walka lekarzy-radnych nareszcie przyniosła skutek, i po wniosku złożonym przez Szpital Miejski w Piekarach Wojewoda podjął stosowną decyzję. Szpital w najbliższym czasie ma podpisać umowę na finansowanie karetki „S” z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Karetka zderzyła się z betoniarką w Al. Jerozolimskich
Do wypadku doszło w środę w Warszawie. Karetka jadąca na sygnale wjechała na czerwonym świetle na skrzyżowanie. Tam doszło do zderzenia z jadącą na zielonym świetle betoniarką. W wyniku wypadku dwie osoby z załogi ambulansu trafiły do szpitala.

Kierowca karetki odpowie za jazdę po spożyciu alkoholu
W miniony czwartek karetka przewoziła pacjenta chorego na serce z Cieszyna do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Ok. 100 m od bramy centrum zderzyła się z prawidłowo jadącym nissanem. Po przyjeździe policji na miejsce okazało się, że kierowca karetki ma w organizmie 0,2 promila alkoholu. Pacjentowi na szczęście nic się nie stało, jednak 57-letni kierowca karetki odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu.

Śmierć pacjentki w Mielcu, Karetka jechała zbyt długo, kobieta zmarła
Najprawdopodobniej z powodu zbyt długiego dojazdu karetki pogotowia z Mielca doszło do śmierci pacjentki. Karetka została wysłana do chorej z dusznością, jednak przez 18 minut szukała dojazdu do domostwa. W międzyczasie dyspozytorka pogotowia próbowała 10 razy skontaktować się z zespołem aby doprecyzować miejsce wezwania, jednak ten się nie zgłaszał. Odpowiedzialni za tą sytuację mają być ratownicy medyczni, którzy odpowiadali za sprawność radiostacji i telefonu komórkowego będącego na wyposażeniu ambulansu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi już prokuratura, jednak dyrektor pogotowia nie czekając na jej orzeczenie zwolnił dyscyplinarnie z pracy dwóch ratowników.

Dla kawału odjechał karetką
W Kutnie doszło do niecodziennego wydarzenia. Kierowca karetki zatrzymał się pod kwiaciarnią, zostawiając w ambulansie kluczyki w stacyjne. Jego znajomy widząc tą sytuację postanowił zrobić kawał kierowcy i skradł ambulans. Dowcipniś bardzo szybko został zatrzymany przez poinformowany o zdarzeniu patrol policji. Pech chciał, że kierowca-złodziej znajdował się dodatkowo pod wpływem alkoholu – odpowie więc przed sądem nie tylko za kradzież pojazdu ale i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.Wyświetlenia: 970

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: