Ratowniczy przegląd tygodnia #14

17 lutego 2010, Wydarzenia, Komentarze (0)

Witam Was w kolejnym ratowniczym przeglądzie tygodnia. Niestety ostatnio mam mało czasu na pisanie, w końcu pomiędzy nawałem różnych prac udało mi się włączyć do sieci i napisać skrót wiadomości z minionego tygodnia. Mam nadzieję, że niedługo uda mi się napisać dla Was coś więcej, tymczasem zapraszam do lektury!

Kraków: Pogotowie kontra ratownicy na rowerach
Krakowskie Pogotowie Ratunkowe zaprzestało współpracy z ratownikami z Fundacji R2. Dotychczas pełnili oni w sezonie letnim dyżury na motocyklach ratowniczych i rowerach, pomagając potrzebującym do czasu przyjazdu karetki. Teraz pogotowie zabrało ratownikom wcześniej udostępnione pomieszczenia i nie przekazuje im już wezwań do wypadków, podpierając się przepisami polskiego prawa.

W centrum Krakowa otwarto oddział ratunkowy
W Krakowie został nareszcie otwarty szpitalny oddział ratunkowy Szpitala Uniwersyteckiego. Od momentu zamknięcia w 2007 roku SORu na ul. Łazarza pacjenci mieszkający w centrum Krakowa mieli utrudniony dostęp do natychmiastowej pomocy medycznej. Teraz mogą zgłaszać się przez całą dobę do SORu przy ulicy Kopernika 21.

Będą nowe karetki dla opolskiego pogotowia
Opolskiemu pogotowiu ratunkowemu zostały przyznane środki na zakup dwóch nowych karetek. 578 tys. złotych pogotowie otrzyma ze środków Unii Europejskiej, a resztę potrzebnej kwoty – 220 tys. zł – Urząd Marszałkowski.

Nowa siedziba ratowników
W miejscowości Węgrowo k/Grudziądza przy szpitalnym oddziale ratunkowym uruchomiono nową dyspozytornię medyczną. W nowej siedzibie, oprócz miejsca pracy dla dyspozytorów, stworzono nowe pomieszczenia socjalne dla członków Zespołu Ratownictwa Medycznego, realizującego wezwania do pacjentów.

Karetka nie miała jak wjechać na zaśnieżone podwórko przy ul. Zygmunta Augusta, by ratować człowieka
Zima i duże ilości śniegu odczuwają nie tylko mieszkańcy małych miejscowości ale i większych miast. W sobotę w Słupsku zespół karetki udając się do pacjenta musiał zostawić swój pojazd w taki sposób, że ten zastawił przejazd przez ulicę. Dojazd pod blok pacjenta nie był możliwy z powodu nieodśnieżenia terenu, także nie było w okolicy miejsc parkingowych.

Kierowca karetki jechał za ostro?
Do ciężkiego wypadku doszło w Warszawie w niedzielę nad ranem. W skręcający na zielonym świetle autobus nocnej linii wjechała nadjeżdżająca na sygnale karetka. Z relacji świadków wynika, że sygnały w karetce zostały włączone na moment przed dojazdem do skrzyżowania. Kierowca autobusu przyspieszył próbując uciekać ze skrzyżowania jednak nie zdążył. Ranne zostały 3 osoby z karetki (w tym przewożona nią pacjentka) oraz 7 pasażerów autobusu.Wyświetlenia: 1 005

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: