Ratowniczy przegląd tygodnia #12

1 lutego 2010, Wydarzenia, Komentarze (0)

Witam Was w kolejnym przeglądzie wiadomości z minionego tygodnia i zapraszam do lektury!

Sokólskie pogotowie ma dwie nowe, świetnie wyposażone karetki
W poniedziałek odbyło się uroczyste przekazanie nowych ambulansów pogotowiu ratunkowemu w miejscowości Sokółka (woj. podlaskie). Jedna z nich dyżurować będzie na podstacji pogotowia w Dąbrowie Białostockiej, a druga pozostanie w Sokółce.

Takiej karetki łapskie pogotowie jeszcze nie miało
Kolejna nowy ambulans w województwie podlaskim trafił do miejscowości Łapy. Oprócz niej białostockie pogotowie ratunkowe zakupiło sześć nowych karetek za łączną kwotę prawie 3 mln zł. W większości zostały one sfinansowane z funduszy Unii Europejskiej.

Wypadek karetki – pielęgniarka nie żyje, Wypadek karetki. Zginęła pielęgniarka
Tragiczny wypadek miał miejsce w środę wieczorem w Wodzisławiu Śląskim. Kierowca fiata seicento, który wjechał na skrzyżowanie na zielonym świetle, uderzył w bok przejeżdżającej na sygnale karetki. Ambulans został zepchnięty na pobocze, gdzie zatrzymał się na maszcie sygnalizacji świetlnej. Do szpitala trafiła pielęgniarka, pacjent przewożony karetką oraz kobieta kierująca fiatem. W wyniku rozległych obrażeń głowy pielęgniarka zmarła w niedługim czasie w szpitalu.

Śmigłowce LPR znowu mogą startować
Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przez kilkadziesiąt godzin zeszłego tygodnia miały wstrzymane wszystkie loty. Decyzja taka podyktowana była podejrzeniem, że paliwo lotnicze było zanieczyszczone. Szybko przeprowadzone badania wykazały w nim jedynie śladowe ilości wody, co przy dużym spadku temperatur spowodowało powstanie podejrzanie wyglądającej wydzieliny.

Żegna samorząd, wita karetkę
W Nowym Sączu od 1 lutego dyrektorem pogotowia zostanie Józef Zygmunt. Dotychczas pełnił stanowisko członka zarządu powiatu nowosądeckiego, a w latach 90. był zastępcą komendanta rejonowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.Wyświetlenia: 762

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: