Ratowniczy przegląd tygodnia #11

27 stycznia 2010, Wydarzenia, Komentarze (0)

Jedenasty przegląd wiadomości z minionego tygodnia publikuję niestety z dużym opóźnieniem. Trzydniowa walka – naprawa Windowsa Visty zakończyła się moją klęską i dopiero teraz zakończyłem instalację wszystkich niezbędnych programów po formatowaniu dysku.
Mam nadzieję, że więcej taka sytuacja się nie powtórzy i nie będzie już opóźnień :-). Zapraszam do lektury!

Nowoczesne lądowisko dla śmigłowców
W Żarach (woj. lubuskie) powstanie nowe lądowisko dla śmigłowców, przygotowane do przyjmowania nocnych lotów. Umiejscowione będzie na terenie 105. szpitala wojskowego, kilkadziesiąt metrów od Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Nie wiadomo jeszcze kto i z jakich funduszy sfinansuje kwotę 1 mln zł potrzebną na budowę.

Bielsko-Biała: chcą uruchomić CPR
W siedzibie bielskiej Państwowej Straży Pożarnej ma powstać Centrum Powiadamiania Ratunkowego i Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prace mają rozpocząć się w tym roku – na początek zarezerwowano na ten cel 2 mln zł.

Kłobuck: prześwietlanie pogotowia
Pogotowie ratunkowe z Kłobucka znajdzie się pod lupą pracowników NFZ oraz prokuratury. W pogotowiu dochodziło do różnych nieprawidłowości, m.in. wykorzystywania karetek systemowych jak transportowych i do zabezpieczeń medycznych a także nie zapewniania dostatecznej obsady tychże karetek. Wątpliwości budzi również praca kierowniczki pogotowia, która dodatkowo pełni inne, sprzeczne ze sobą funkcje.

Łódzkie: telemedycyna pomaga chorym kardiologicznie
W Tomaszowie Mazowieckim w Centrum Kardiologii szpitala Tomaszowskie Centrum Zdrowia uruchomiono uruchomione stację odbiorczą systemu teletransmisji danych. Dzięki temu pacjenci szybciej mają trafiać na oddziały kardiologii inwazyjnej. Z systemu w tym momencie mogą korzystać ratownicy z sześciu powiatów województwa łódzkiego, a wkrótce z dwóch kolejnych.

Dlaczego karetka pogotowia będzie w Brześciu, a nie w Lubrańcu?
Ratownicy włocławskiego pogotowia ratunkowego nie będą już stacjonować w miejscowości Lubraniec. Stacja pogotowia została przeniesiona z powodu między innymi złych warunków socjalnych oraz utrudnionego wyjazdu karetki. Zmianę miejsca stacjonowania ratownicy wywalczyli po wielu prośbach kierowanych do dyrekcji a w końcu groźbie protestu.

Supernowoczesna stacja pogotowia ratunkowego w Białymstoku. Prace już ruszyły.
W Białymstoku rozpoczęła się budowa nowej siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Będzie zagospodarowana w centrum miasta w budynku, który od ponad 20 lat stał zaniedbany. Na parkingu dwupoziomowym nowej siedziby wykonane zostaną także ogrzewane boksy dla karetek.Wyświetlenia: 809

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: