Ratowniczy przegląd tygodnia #1

16 listopada 2009, Wydarzenia, Komentarze (0)

Przegląd prasyDzisiejsza publikacja na blogu ratowniczy.net rozpoczyna nową serię wpisów która, mam nadzieję, przypadnie Wam do gustu. Co tydzień, w sobotę albo niedzielę, w jednym wpisie będę umieszczał najważniejsze informacje z minionego tygodnia – taką ratowniczą prasówkę :-). Publikowane zajawki wiadomości będą związane przede wszystkim z ratownictwem medycznym, także z ochroną zdrowia i wypadkami.
Zapraszam na pierwszy ratowniczy przegląd tygodnia!

Karetką „na czuja”
Wrocławskie karetki nie są wyposażone w nawigacje GPS. W tym roku urządzeń na pewno nie uda się zakupić – jedna nawigacja kosztuje ok. 300 – 400 zł, a potrzeba ich 40. Kierowcom karetek musi wystarczyć własna znajomość terenu i plan miasta.

Śmigłowiec LPR wraca do pracy
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego powrócił do bazy w Białymstoku. Przerwa w funkcjonowaniu maszyny wynikała z konieczności naprawy. W zeszłym tygodniu łopata w wirniku maszyny została uszkodzona przez kierowcę karetki, który podjechał za blisko śmigłowca.

Malechowo ma nowy ambulans
Radzie Gminy Malechowo (woj. zachodniopomorskie) został zaprezentowany nowy ambulans marki volkswagen crafter, który będzie stacjonował w miejscowości Lejkowo. Został zakupiony z dofinansowania unijnego (~450 tys. zł) oraz środków własnych gminy (~50 tys. zł).

Zamiast po karetkę dzwonią po rodziców
Wypadek dziecka w szkole przysparza wielu kłopotów nauczycielom i rodzicom. Pedagodzy w momencie zaistnienia zdarzenia zamiast wezwać karetkę pogotowia dzwonią po rodziców, którym dojazd do szkoły zajmuje niejednokrotnie bardzo dużo czasu. Czy ranne dzieci powinny czekać kilkadziesiąt lub więcej minut aby zostać zabranymi do szpitala?

Śmiertelna kraksa volkswagena i karetki
W środę wieczorem w Lublinie doszło do zderzenia prywatnej karetki transportowej i volkswagena transportera. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca volkswagena a pasażer z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Dwaj mężczyźni z karetki doznali ogólnych obrażeń.

Będzie więcej miejsc na medycznych kierunkach studiów
Ministerstwo Zdrowia planuje zwiększenie limitu przyjęć na kierunkach medycznych. Decyzja ma zostać wydana na prośbę uczelni wyższych. Kierunek „Ratownictwo medyczne” zostanie otwarty na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego i Krakowskiej Akademii im. Frycza-Modrzewskiego.Wyświetlenia: 909

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: