Punkty edukacyjne – I okres dla ratowników dobiega końca

20 września 2012, Edukacja, 24 komentarze

Jak zapewne wszyscy dobrze wiecie (powinniście;) wszystkich ratowników medycznych obowiązuje doskonalenie zawodowe. Pierwszy okres edukacyjny, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, rozpoczął się 1 stycznia 2008.

Okresy ustanowiono pięcioletnie, jak łatwo więc policzyć, w tym roku kończy się niektórym z nam czas na zebranie 200 punktów edukacyjnych (PE). Przyznaję szczerze, że mi jeszcze „kilku” PE brakuje – świadomie kilka lat temu postanowiłem przełożyć zbieranie punktów na sam koniec i zobaczyć, jak sytuacja w naszym systemie ratownictwa się rozwinie.

Rozporządzenie dalej nie określa, co grozi nam jeśli nie spełnimy obowiązku doskonalenia zawodowego. Obawiać się więc można, że jedynie pracodawcy będą (albo już to robią) wywierać presję na ratowników punktów nie zbierających.

Podzielcie się proszę w komentarzach swoimi doświadczeniami związanymi ze zbieraniem dorobku punktowego: czy już uzbieraliście sumę 200 PE, ile Wam brakuje, jakie szkolenia kończyliście i jakie ew. jeszcze planujecie? :-)Wyświetlenia: 20 445

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: