
Poznaj ZaburzeniaRytmu.pl – wywiad
Spotkanie choćby połowy możliwych do wystąpienia zaburzeń rytmu serca w pracy zawodowej ratownika medycznego może zająć wiele lat. Oczywiście literatura specjalistyczna daje możliwość poznania zapisów EKG, lecz odczyt pracy serca „w polu walki” daje całkiem inne, w pozytywnym wymiarze, doświadczenia.
Moi Drodzy, poznajcie platformę ZaburzeniaRytmu.pl. Gwarantuję Wam, że jest to jedyny w polskim internecie serwis, przedstawiający unikalne materiały wideo z zaburzeniami pracy serca.
Aby przybliżyć Wam ideę przyświecającą „Zaburzeniom Rytmu”, zadałem jednemu z autorów strony kilka pytań. Zapraszam do lektury!
Grzegorz Nowak: Kto jest pomysłodawcą stworzenia strony Zaburzeniarytmu.pl?
Tomasz Darocha: Pomysłodawcami strony są Pan Profesor Waldemar Machała, Dr hab. n. med. Rafał Drwiła i ja. Działalność platformy edukacyjnej merytorycznie wspiera wiele osób związanych z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II.
Skąd pomysł, aby udostępniać zapisy EKG Internautom?
Zbiór materiałów filmowych z dziedziny zaburzeń rytmu serca z obrazowaniem na monitorze z krwawym pomiarem ciśnienia tętniczego w połączeniu z bezpośrednim widokiem na mięsień sercowy daje możliwości stworzenia ciekawych materiałów dydaktycznych.
Dla kogo przeznaczona jest platforma?
Platforma skierowana jest do przedstawicieli zawodów medycznych związanych z systemem ratownictwa medycznego: zarówno lekarzy, jak i ratowników medycznych i pielęgniarek.
Gdzie rejestrowane są materiały publikowane na stronie zaburzeniarytmu.pl?
Na łamach platformy przedstawiamy zbiory ciekawych zaburzeń rytmu serca, zaobserwowanych wśród pacjentów hospitalizowanych w Oddziale Klinicznym Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie.
Czy jest już jakiś pomysł na dalszy rozwój strony?
W najbliższym czasie do każdego materiału multimedialnego zostaną dołączone komentarze. Mamy nadzieję, że przedstawiona platforma edukacyjna stanie się areną do wymiany poglądów i wzbogaci wiedzę praktyczną postępowania ratunkowego w nagłych stanach sercowo-naczyniowych.
Ratowniczy.net objął patronatem medialnym platformę ZaburzeniaRytmu.pl.
PS Na stronie do działów „Częstoskurcz komorowy” i „Migotanie komór” zostały dodane nowe materiały. Zapraszam!
Wyświetlenia: 15 392