Poznaj ZaburzeniaRytmu.pl – wywiad

25 listopada 2011, Edukacja oraz Ratownictwo, Komentarze (1)

Spotkanie choćby połowy możliwych do wystąpienia zaburzeń rytmu serca w pracy zawodowej ratownika medycznego może zająć wiele lat. Oczywiście literatura specjalistyczna daje możliwość poznania zapisów EKG, lecz odczyt pracy serca „w polu walki” daje całkiem inne, w pozytywnym wymiarze, doświadczenia.

Moi Drodzy, poznajcie platformę ZaburzeniaRytmu.pl. Gwarantuję Wam, że jest to jedyny w polskim internecie serwis, przedstawiający unikalne materiały wideo z zaburzeniami pracy serca.

Aby przybliżyć Wam ideę przyświecającą „Zaburzeniom Rytmu”, zadałem jednemu z autorów strony kilka pytań. Zapraszam do lektury!

Grzegorz Nowak: Kto jest pomysłodawcą stworzenia strony Zaburzeniarytmu.pl?

Tomasz Darocha: Pomysłodawcami strony są Pan Profesor Waldemar Machała, Dr hab. n. med. Rafał Drwiła i ja. Działalność platformy edukacyjnej merytorycznie wspiera wiele osób związanych z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II.

Skąd pomysł, aby udostępniać zapisy EKG Internautom?

Zbiór materiałów filmowych z dziedziny zaburzeń rytmu serca z obrazowaniem na monitorze z krwawym pomiarem ciśnienia tętniczego w połączeniu z bezpośrednim widokiem na mięsień sercowy daje możliwości stworzenia ciekawych materiałów dydaktycznych.

Dla kogo przeznaczona jest platforma?

Platforma skierowana jest do przedstawicieli zawodów medycznych związanych z systemem ratownictwa medycznego: zarówno lekarzy, jak i ratowników medycznych i pielęgniarek.

Gdzie rejestrowane są materiały publikowane na stronie zaburzeniarytmu.pl?

Na łamach platformy przedstawiamy zbiory ciekawych zaburzeń rytmu serca, zaobserwowanych wśród pacjentów hospitalizowanych w Oddziale Klinicznym Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Czy jest już jakiś pomysł na dalszy rozwój strony?

W najbliższym czasie do każdego materiału multimedialnego zostaną dołączone komentarze. Mamy nadzieję, że przedstawiona platforma edukacyjna stanie się areną do wymiany poglądów i wzbogaci wiedzę praktyczną postępowania ratunkowego w nagłych stanach sercowo-naczyniowych.

Ratowniczy.net objął patronatem medialnym platformę ZaburzeniaRytmu.pl.

PS Na stronie do działów „Częstoskurcz komorowy” i „Migotanie komór” zostały dodane nowe materiały. Zapraszam!Wyświetlenia: 15 407

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: