Podsumowanie Akcji „Znicz 2008”

3 listopada 2008, Wydarzenia, Komentarze (0)

Świąteczny weekend jest już za nami. Jak co roku nie obyło się bez wielu nieszczęśliwych zdarzeń na drogach. Na szczęście przez cały okres Święta Zmarłych ruch kontrolowany był przez Policję, co zapobiegło wystąpieniu dużo większej ilości wypadków.
Statystyki tegorocznej akcji „Znicz” ciekawie jednak się nie prezentują.

Akcja „Znicz 2008” w Polsce

Nad bezpieczeństwem Polaków na drodze przez ostatnie 3 dni czuwało ponad 10 tys. policjantów.

Jak pokazuje rzeczywistość była to niestety zbyt mała liczba, gdyż doszło do ponad stu zdarzeń więcej niż w roku ubiegłym. W konsekwencji także więcej osób zginęło i zostało rannych. Tegoroczne statystyki prezentują się następująco:

  • wypadki: 424
  • ofiary śmiertelne: 41
  • ranni: 533

Statystyki pokazują także, że w święta lubimy się dobrze zabawić i zaglądnąć do kieliszka. Na pewno wszystkich pijanych kierowców Policjantom złapać się nie udało, ale liczba 1416 zatrzymanych pijanych robi ogromne wrażenie.
Poniżej zamieszczam zestawienie statystyk akcji „Znicz” w latach 1993 – 2008, zaczerpnięte ze strony Komendy Głównej Policji.

Jak widać na powyższym zestawieniu, rokrocznie liczba wypadków w tym okresie wzrasta o kilkadziesiąt, a liczba zabitych i rannych o kilka – kilkanaście osób.

Akcja „Znicz 2008” w Małopolsce

Dla województwa małopolskiego bilans tegorocznego weekendu świątecznego wypadł bardziej optymistycznie niż w ubiegłym, kiedy to śmierć na drodze poniosło 11 osób. W tym, według wstępnych ustaleń, ofiar śmiertelnych było tylko (aż?) dwie.
Pozostałe statystyki dla województwa małopolskiego:

  • wypadki: 40
  • kolizje: 250
  • zatrzymani pijani: 70

źródło:
Komenda Główna Policji
Gazeta.pl KrakówWyświetlenia: 2 935

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: