Nowy standard w medycynie ratunkowej – LIFEPAK 15

1 stycznia 2009, Sprzęt ratowniczy oraz Wydarzenia, 3 komentarze

LIFEPAK 15Najpopularniejszym defibrylatorem wykorzystywanym w polskim ratownictwie jest wszystkim znany i lubiany LIFEPAK 12 firmy Physio-Control. Oczywiście są także zwolennicy pracy na urządzeniach firmy ZOLL jednak mam wrażenie, iż znajdują się oni w znacznej mniejszości pracowników ochrony zdrowia.
Tych pierwszych ucieszy zapewne informacja, że Physio-Control stworzyło już następcę LIFEPAK-a 12. Niestety model LIFEPAK 15, bo o nim właśnie mowa, nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży (nawet w USA). Co gorsza, informacji o nim w internecie jak na lekarstwo.

Dla osób zainteresowanych bieżącymi wiadomościami o urządzeniu, P-C stworzyło stronę CheckOutTheFuture, na której można zapisać się do newslettera.

Nowości

Co na pewno wiadomo o defibrylatorze LIFEPAK 15, jakie innowacje się w nim pojawią:

  • nieinwazyjne, ciągłe monitorowanie i detekcja saturacji (SpO2), tlenku węgla (SpCO), methemoglobiny (SpMET)
  • CPR Metronom – czyli sygnały dźwiękowe ułatwiające prowadzenie masażu serca w odpowiednim tempie
  • kolorowy ekran LCD z technologią SunVue™
  • łatwe w uzyskaniu 12-odprowadzeniowe EKG, ciągłe monitorowanie akcji serca w tle wraz z funkcją alarmu zmian w zapisie

LIFEPAK 15 posiada podobny wygląd oraz interfejs do swojego poprzednika LIFEPAK’a 12. Dzięki temu ograniczono do minimum konieczność szkoleń i treningu na nowym defibrylatorze.

O pozostałych nowościach możemy dowiedzieć się z poniższych filmów, a związane są one z wytrzymałością nowego urządzenia. I tak LIFEPAK 15 ma być odporny na wszelkiego rodzaju wstrząsy i uderzenia. Dodatkowo, choć defibrylacji w deszczu się nie wykonuje, woda ma być dla niego niestraszna (a więc także i wydzieliny pacjentów;).
Obecnie nie jest znana ani data wejścia defibrylatora LIFEPAK 15 do sprzedaży, ani jego cena.

źródło:
Autorem zdjęcia LIFEPAK’a 15 jest Tom B.Wyświetlenia: 5 955

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: