Nowy standard w medycynie ratunkowej – LIFEPAK 15

1 stycznia 2009, Sprzęt ratowniczy oraz Wydarzenia, 3 komentarze

LIFEPAK 15Najpopularniejszym defibrylatorem wykorzystywanym w polskim ratownictwie jest wszystkim znany i lubiany LIFEPAK 12 firmy Physio-Control. Oczywiście są także zwolennicy pracy na urządzeniach firmy ZOLL jednak mam wrażenie, iż znajdują się oni w znacznej mniejszości pracowników ochrony zdrowia.
Tych pierwszych ucieszy zapewne informacja, że Physio-Control stworzyło już następcę LIFEPAK-a 12. Niestety model LIFEPAK 15, bo o nim właśnie mowa, nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży (nawet w USA). Co gorsza, informacji o nim w internecie jak na lekarstwo.

Dla osób zainteresowanych bieżącymi wiadomościami o urządzeniu, P-C stworzyło stronę CheckOutTheFuture, na której można zapisać się do newslettera.

Nowości

Co na pewno wiadomo o defibrylatorze LIFEPAK 15, jakie innowacje się w nim pojawią:

  • nieinwazyjne, ciągłe monitorowanie i detekcja saturacji (SpO2), tlenku węgla (SpCO), methemoglobiny (SpMET)
  • CPR Metronom – czyli sygnały dźwiękowe ułatwiające prowadzenie masażu serca w odpowiednim tempie
  • kolorowy ekran LCD z technologią SunVue™
  • łatwe w uzyskaniu 12-odprowadzeniowe EKG, ciągłe monitorowanie akcji serca w tle wraz z funkcją alarmu zmian w zapisie

LIFEPAK 15 posiada podobny wygląd oraz interfejs do swojego poprzednika LIFEPAK’a 12. Dzięki temu ograniczono do minimum konieczność szkoleń i treningu na nowym defibrylatorze.

O pozostałych nowościach możemy dowiedzieć się z poniższych filmów, a związane są one z wytrzymałością nowego urządzenia. I tak LIFEPAK 15 ma być odporny na wszelkiego rodzaju wstrząsy i uderzenia. Dodatkowo, choć defibrylacji w deszczu się nie wykonuje, woda ma być dla niego niestraszna (a więc także i wydzieliny pacjentów;).
Obecnie nie jest znana ani data wejścia defibrylatora LIFEPAK 15 do sprzedaży, ani jego cena.

źródło:
Autorem zdjęcia LIFEPAK’a 15 jest Tom B.Wyświetlenia: 7 986

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: